Furina rewolucjonizuje metagrę Genshin Impact, dając nowe życie Jean i Noelle

Jak Furina zmieniła metagrę w Genshin Impact

Furina zmieniła metagrę Genshin Impact, dodając nowe wymiary do budowania zespołu i dając nowe życie wcześniej niepopularnym i niszowym postaciom oraz zestawom artefaktów.

Metagra Genshin Impact generalnie ma określony „motyw” dla każdego nowego wydanego regionu. W Inazuma było to ładowanie energii dla postaci o wysokim koszcie energii. W Sumeru były to nowe, potężne reakcje żywiołów możliwe dzięki elementowi Dendro. Teraz, w regionie Fontanny, metagra koncentruje się na manipulacji HP.

Uzdrowiciele są ważniejsi niż kiedykolwiek

Mechanikę manipulacji HP postaci Fontaine’a można zobaczyć w sposobie, w jaki umiejętności i eksplozja Furiny oddziałują na cały jej zestaw. W swojej formie Ousia Furina przywołuje za pomocą swoich umiejętności trzech towarzyszy Hydro, którzy atakują pobliskich wrogów i wzmacniają się, pobierając HP wszystkich postaci w drużynie. Jednocześnie jego eksplozja daje wzmocnienie DMG całej drużynie za każdy procent HP zdobytych lub utraconych przez każdego członka drużyny.

Ze względu na tę interakcję pomiędzy umiejętnościami Furiny i eksplozją, musi jej towarzyszyć uzdrowiciel, aby wyleczyć HP wyssane przez jej wezwanie, aby aktywować wzmocnienia DMG z jej eksplozji. W rezultacie Dedykowani uzdrowiciele mają teraz nowy powód, aby dołączyć do Waszych zespołów.

Wcześniej uzdrowicieli nigdy nie używano tylko do leczenia, ale do wszystkiego, co wnieśli do zespołu. Na przykład Kokomi i Kuki Shinobu zastosowali swoje elementy poza kamerą, korzystając ze swoich umiejętności leczenia.

Ale biorąc pod uwagę wszystko, co przynosi Furina, możesz połączyć ją z czystymi uzdrowicielami, takimi jak Barbara czy Qiqi, nawet jeśli nie jest to najlepszy wybór. Maksymalizacja obrażeń drużyny jest przyjemna, ale nic nie przebije komfortu.

Niepopularne wcześniej postacie znów są w centrum uwagi

Wiąże się to z naszym poprzednim punktem, warto podkreślić, jak Furina ożywił dwie wcześniej niepopularne postacie: Jean i Noelle.

Jean jest najlepszym wsparciem Anemo dla Furiny, ponieważ potężne leczenie grupowe Jeana może natychmiast wywołać pełne wzmocnienie DMG z wybuchu Furiny. Ponieważ Jean trzyma także 4-częściowy zestaw artefaktów Viridescent Venerer, każda drużyna z Furiną i Jeanem może skorzystać z dwóch źródeł ogromnych wzmocnień DMG.

Tymczasem Noelle wyłoniła się jako solidny główny DPS w połączeniu z Furiną. Dzięki zdolności Noelle do leczenia całej drużyny swoimi atakami, może także stale aktywować pełne wzmocnienie DMG z eksplozji Furiny podczas jej rotacji.

Każda postać może teraz korzystać z dwóch potężnych, wcześniej ekskluzywnych zestawów artefaktów

Obecnie istnieją dwa zestawy artefaktów, które wykorzystują mechanikę manipulacji HP do wyzwalania swoich efektów. Pierwszy to zestaw Marechaussee Hunter, a drugi to zestaw Vermillion Hereafter.

Łowca Marechausee zwiększa DMG normalnych i naładowanych ataków o 15% dzięki swojej premii za 2 elementy, podczas gdy jego premia za 4 elementy zapewnia kumulującą się premię do współczynnika trafień krytycznych do 36% na 5 sekund za każdym razem, gdy HP jego noszącego wzrasta lub maleje.

Tymczasem zestaw Vermillion Hereafter zwiększa atak o 18% dzięki premii za 2 części, podczas gdy premia za 4 części zapewnia kumulowaną premię do ataku aż do 32%, ponieważ HP noszącego spada po użyciu eksplozji.

Wsparcie Hydro poza ekranem dla postaci, które nie opierają się na normalnych atakach

Przed wypuszczeniem Furiny dwoma najlepszymi ofensywnymi wspierającymi Hydro byli Yelan i Xingqiu. Ponieważ jednak pozaekranowe ataki Hydro Yelana i Xingqiu mogą zostać wywołane jedynie przez normalne ataki aktywnej postaci, niektóre postacie, które nie używają normalnych ataków, jak np. Neuvillette, były zawiedzione, że nie mają sojusznika Hydro.

Ponieważ jednak wezwanie Furiny może atakować wrogów niezależnie od aktywnej postaci, postacie, które potrzebują aplikacji Hydro poza ekranem, ale tak naprawdę nie używają normalnych ataków, mają teraz nowego sojusznika.

Furina znacząco zmieniła metagrę Genshin Impact, dodając nowe wymiary do budowania zespołu i stylów gry, co czyni ją bardzo cennym dodatkiem dla każdego.

Źródło: www.bing.com