Furina, najbardziej urzekająca archontka w Genshin Impact

Fascynująca Furina w Genshin Impact: nowe spojrzenie na Archon Hydro

W opowieści Fontaine’a Furina wydawała się fascynującą postacią nie tylko jako Archont Hydro, ale także ze względu na swoją osobowość. Teraz, gdy pojawiły się zadania Archonta „Masquerade of the Guilty” od Genshin Impact, jasne jest, że Furina jest prawdopodobnie najbardziej fascynującym Archontem w grze, a także jedną z najlepszych postaci stworzonych przez HoYoVerse.

Dla przypomnienia, kiedy przedstawiono nam Furinę w Fontaine, Archon Hydro wydawał się wyniosły i dramatyczny. Mogła nawet zostać uznana za nieco zepsutą. Wyróżniała ją arogancja od przyjaznego Venti, dostojnego Zhongli, bezstronnego Raidena Shoguna i serdecznej Nahidy. Krótko mówiąc, sprawiała wrażenie typowej bogini. Ktoś, kto uważał się za lepszego od zwykłych ludzi i być może trochę egocentryczny.

Dopiero na początku aktu piątego zdajemy sobie sprawę, że jest to występ i osobowość utrzymane przez pierwsze cztery akty wypraw Archonta w rozdziale czwartym. Cały czas widzimy ją grającą tę rolę. Oczywiście wykonuje swoją pracę jako Archontka. Jesteśmy świadkami jego wymiaru sprawiedliwości. Wydaje się, że jest odpowiednio zaniepokojona przepowiednią zagrażającą Fontaine i jego mieszkańcom. Ale jest oderwanie. Odniosłem nawet wrażenie, że celowo zrażała ludzi lub sprawiała, że ​​po pierwszych kilku spotkaniach czuli się niekomfortowo.

Utrzymana rola zaprojektowana przez 500 lat cierpień

Ale to dzięki tej części niej mamy zaszczyt podziwiać, jaka jest fascynująca i silna. Furina utrzymuje swoje właściwości od 500 lat. Nawet gdy zbliżał się koniec i proces, na który czekała, był w przygotowaniu i już się rozpoczął, zachowała czujność. Kiedy Neuvillette zaczęła zagłębiać się w swoje sprawy i śledztwa, nie załamała się.

Dopiero gdy Podróżnik przybył do Fontaine i nadszedł czas potrzebny Focalusowi i rozpoczął się ten proces ze wszystkimi, prawda wyszła na jaw. Nie wspominając już o tym, że przez to wszystko ludzie, z którymi była związana i którym ufała, zwrócili się przeciwko niej, ale ona nie załamała się od razu. Oznaczało to, że kiedy dotarliśmy do „Opery czerni i bieli”, był to szczególnie rozdzierający serce moment i po raz pierwszy naprawdę zrozumieliśmy Furinę w Genshin Impact.

Przykład niezachwianej wewnętrznej siły

Po tym, jak Focalors wyjaśniła, jak podzieliła się na swoją boską część i ludzką Furinę, widzieliśmy, jak Furina podjęła wyzwanie polegające na odgrywaniu tej niezwykle samotnej roli, uwięzionej i dobrowolnie cierpiącej przez 500 lat. Sama powiedziała nawet: „Gdyby była waga, z wszystkimi mieszkańcami Fontaine po jednej stronie i moim bólem po drugiej… Czy jest oczywiste, w którą stronę by się ta szala przechyliła? »

Byliśmy świadkami jego potrzeby pójścia jeszcze dalej. Ciągle się zastanawiam, czy ludzie mogą przedostać się przez jego maskę. Zwłaszcza gdy widzimy, że dotarła do „sceny 182376”, kiedy Podróżnik przybywa do Fontaine. Dotarcie do tych chwil i uświadomienie sobie, że osoba, która wydawała się beztroska, mogła być tą, której najbardziej zależało i każdego dnia rozpadała się, próbując pozostać silną, było wyjątkowym momentem.

Wyzwolenie i przyszłość pełna potencjału

Ta kobieta, która wydawała się taka pewna siebie, chociaż taka nie była. Ale zamiast się poddać lub dać po sobie poznać, poszła dalej. Znając stawkę sytuacji, pozwoliła sobie nadal cierpieć i znosić niewyobrażalny ból psychiczny, ponieważ uważała, że ​​jest to słuszne dla ludzi i kraju.

Biorąc pod uwagę podejście pozostałych Archontów w całej historii, szczerze uważam, że HoYoVerse naprawdę zaproponował nieoczekiwane i poruszające podejście. Zwłaszcza jeśli pamiętamy sytuację z Makoto i Ei w Inazuma, która była kolejną sytuacją z dwoma Archontami. Co sprawia, że ​​„Finał” „Maskarady winnych” jest jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Focalus, dzięki ciężkiej pracy Furiny, Neuvillette i Podróżnika, ratuje Fontaine’a! Wszystko dobre, co się dobrze kończy !

Ale przede wszystkim Furina może wreszcie odpocząć. Po raz pierwszy we wszystkich tych zadaniach Archonta nie musi odgrywać roli na ekranie. Udało jej się opuścić samotną operę, która służyła jej za klatkę. Neuvillette dba o jej potrzeby, dzięki czemu wreszcie zyskuje wolność, której jej odmówiono, i na przyszłość przejmuje funkcję Sovereign Hydro.

Furina w końcu może być sobą, a to może oznaczać, że Archon Hydro może okazać się jeszcze bardziej interesująca w przyszłości, teraz, gdy nie jest już przywiązana do tej roli w Genshin Impact. Teraz, gdy jej życie należy do niej, może iść, gdzie chce i robić, co chce. HoYoVerse stworzył fascynującą postać, która ma teraz pełen potencjał i nie mogę się doczekać, co będzie dalej.

Źródło: www.siliconera.com