DnF Mobile przeciwstawia się ZZZ: Tencent utrzymuje pozycję lidera w Chinach

Dungeon & Fighter Mobile pozostaje liderem pomimo konkurencji

Dungeon & Fighter Mobile firmy Tencent Holdings Ltd. utrzymuje swoją pozycję najbardziej dochodowej gry w Chinach pomimo wypuszczenia na rynek głównego konkurenta ze studia Mihoyo Co., stojącego za Genshin Impact, przechodząc tym samym kluczowy test popularności na niezwykle konkurencyjnym rynku .

Bezzenowa strefa zero Jak wynika z danych Sensor Tower przekazanych Bloomberg News, 4 lipca zarobiono od graczy iPhone’a w Chinach 3,4 miliona dolarów, czyli mniej niż 8,5 miliona dolarów wydanych na DnF Mobile. Globalnie ZZZ już pierwszego dnia zarobił 5,9 miliona dolarów na iOS i Google Play i osiągnął pierwsze miejsca na listach pobrań na kilkudziesięciu rynkach, od Stanów Zjednoczonych po Japonię i Koreę Południową.

Tencent opiera się konkurencji

Dungeon & Fighter Mobile firmy Tencent była pierwszą z serii dużych letnich premier na chińskim rynku gier wideo wartym ponad 40 miliardów dolarów. Jego odporność na wielką premierę Mihoyo sugeruje wspaniałe perspektywy dla lidera rozrywki online. Tencent, który od lat poszukiwał kolejnego wielkiego hitu, który mógłby zastąpić starzejące się tytuły, takie jak Honor of Kings i Peacekeeper Elite, stał się w czerwcu jedną z spółek o najlepszych wynikach w Chinach, co oznacza wzrost o 29% od początku roku dzięki sukces najnowszego hitu, pierwotnie opracowanego przez koreańskie studio Nexon Co.

„Zapęd Dungeon & Fighter Mobile jest nadal duży, ale należy zauważyć, że ZZZ to gra globalna, w którą można grać na różnych platformach” – powiedział Zeng Xiaofeng, analityk w Niko Partners. Mihoyo rozszerza swoją strategię marketingową na arenie międzynarodowej oraz na platformy PC i konsole, a także urządzenia mobilne, w przeciwieństwie do Tencent, który koncentruje się głównie na graczach na smartfonach w Chinach. Dalsze testy popularności Dungeon & Fighter Mobile odbędą się w nadchodzących tygodniach.

Przyszłość gier wideo w Chinach

NetEase Inc. z siedzibą w Hangzhou ma wypuścić 25 lipca mobilną wersję swojej trzyletniej gry akcji Naraka: Bladepoint oraz Tencent’s Breaking Dawn, rozszerzenie serii Honor of Kings w podobnym stylu, którego premiera również ma nastąpić później ten miesiąc.

Mihoyo to jedna z najszybciej rozwijających się firm zajmujących się grami wideo na świecie, wykorzystując sukces Genshin Impact w 2020 roku, szybko stała się jednym z wiodących chińskich studiów kreatywnych, obok Tencent i NetEase. Wydanie z 2023 r., Honkai: Star Rail, również odniosło ogromny sukces wśród miłośników anime na całym świecie, nawiązując do rozwijającego się gatunku, przez który jego starsze chińskie odpowiedniki jeszcze się nie przebiły.

Uniwersum ZZZ rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym gracze zmieniają obsadę trzech wojowników, aby walczyć z potworami. Jest to pierwsza próba Mihoyo stworzenia gry w stylu hack-and-slash, przy jednoczesnym zachowaniu znaków towarowych firmy. Projekt graficzny ZZZ nawiązuje do wcześniejszych prac Mihoyo, a system monetyzacji opiera się na tworzeniu nowych postaci. Producent Li Zhenyu, który rozpoczął projekt w 2020 roku, inspirował się klasykami akcji i bijatyk, takimi jak Dark Souls i Street Fighter, w które grał przez ponad 2000 godzin, powiedział w czerwcowym wywiadzie dla Famitsu.

Według strony internetowej Mihoyo, rozpoczęte w 2011 roku jako studencki projekt biznesowy prowadzony przez trzech programistów i entuzjastów gier wideo, zatrudnia obecnie 5000 pracowników w takich miejscach jak Singapur, Japonia i Stany Zjednoczone. Niemal bez zewnętrznego finansowania studio stało się jednym z najgroźniejszych rywali Tencent w Chinach, przewodząc grupie młodych firm poszukujących sukcesu na wielu platformach o zasięgu międzynarodowym.

Źródło: www.bing.com