Bóstwa Genshin Impact: jedno z najlepszych dzieł w historii gier RPG

Nowy artykuł na temat Genshin Impact

Szczerze mówiąc, Genshin Impact nie musi mnie zmuszać do zapamiętywania, wyszukiwania i ponownego czytania opowiadań z literatury dekadenckiej, które zajęcia z filozofii wszczepiły mi w mózg niczym uśpieni agenci filozoficzni. A jednak oto jestem, uzależniony od „Ludu Omelas” Ursuli K. Le Guin po ukończeniu nowego, końcowego aktu zadania Archon de Fontaine w tej grze RPG z otwartym światem.

Bogowie w fikcji

Przez długi czas myślałem o bogach w grach. Pomyślałem o Shin Megami Tensei 5, gdzie tron ​​​​bogów jest pusty i czeka na przejęcie na znak mocy. Pomyślałem o God of War: Ragnarok, gdzie największą różnicą między bogami a śmiertelnikami jest czas, w którym mogą popełnić błędy i żałować. O Baldur’s Gate 3, gdzie bogowie to często samolubni, manipulujący ludzie, którzy sprawiają, że Song of the World wygląda jak umowa EULA systemu Windows. W Destiny 2, gdzie błędy jednego boga mogą siać spustoszenie w galaktyce na eony. A szczególnie w Genshin Impact, grze, w której bogowie to ludzie, których można spotkać na ulicy.

Dlaczego mitologia Genshin Impact mnie fascynuje?

Mitologia Genshin Impact fascynuje mnie i to w przeciwieństwie do większości gier, nie tylko pod względem fabuły, ale także codziennych interakcji. Można dotknąć bogów – w widoczny sposób zobaczyć ich miejsce w świecie. Udowodniono, że są one prawdziwe i wszyscy widzą tego samego boga. To gra, w której śmiertelnicy mogą dosłownie tworzyć lub niszczyć bogów w zależności od kaprysu. Bogowie potrafią być kapryśni, mądrzy, bezwzględni, naiwni i zdesperowani. Bogowie w Genshin są potężni tylko dlatego, że są bogami. Jeśli są potężni, to dzieje się tak z powodu tego, kim są pomimo swojej boskości, co może być większym ciężarem niż cokolwiek innego. Z natury nie są godni kultu śmiertelników; w rzeczywistości wyraźnie potrzebują pomocy swoich ludzi.

Archonci Uderzenia Genshin

W mieście Fontaine, nieco francuskiej utopii, w centrum najnowszych aktualizacji Genshin. Bóg Fontanny, Archont Wody, tworzy i zadaje niegodziwe kłamstwo, aby zwieść wyższych bogów i odwrócić brzydki cykl boskości, który został na niego narzucony.

Łuk Fontanny

Furina to istota, którą spotykasz odwiedzając Fontaine. Jest boskością miasta i mówi się o niej. Jest bezczelna, wyniosła, zaskakująco świecka i większa niż życie. Pod koniec ostatniego aktu zadania regionalnego okazuje się, że ona także jest żałosną oszustką. Ona tak naprawdę nie jest boginią. Jest ludzką inkarnacją Focalors, prawdziwej boskości działającej za kulisami.

Historia Furiny

Focalus pozbawił ją człowieczeństwa i boskości, pozostawiając Furinie tylko to pierwsze – i tylko niejednolite wspomnienie i wieki żalu. Furina nie urodziła się ani nie wychowała jako normalny człowiek, ale w zasadzie nią jest, z wyjątkiem tego, że się nie starzeje. Nie ma mądrości, oporu ani mocy dei, a przede wszystkim nie ma umysłu boga. Wygląda na to, że Furina nie jest inna.

Furina miała zakończyć tron ​​Archonta Wody, ale bez skazywania mieszkańców Fontanny. Aby oszukać Wysokich Bogów, Focalor kazał Furinie działać jako jego zastępca w świecie śmiertelników, podczas gdy ta zbierała siłę, której potrzebowała, aby zakończyć swoje istnienie. Trwało to 501 lat. To nie do pomyślenia ilość czasu w ciągu całego życia, ale Genshin pokazuje wagę tego, skrupulatnie pokazując nam jego żrące skutki, zamiast beztrosko mówić nam, że było to naprawdę trudne.

Furina wie tylko, że aby zachować równowagę, musi żyć jako Archont Wody. Nie wie, kiedy to się skończy. Może wytrzymać tylko następny dzień, przybierając fasadę władczej brawury i badając pochodzenie Archonta, którym ma być, oraz przeznaczenie przepowiedziane mieszkańcom Fontaine. Nie może nikomu absolutnie niczego zwierzyć. Jeśli osłabnie, wszystko może się zawalić – plan Focalorsa zostanie zrujnowany, jego własny los zniweczony, a lud Fontaine’a unicestwiony. Kłamie i kłamie, a presja doprowadza ją niemal do szaleństwa.

Co to znaczy być bogiem

Jest retrospekcja, w której po raz pierwszy widzisz Furinę rządzącą jako Archont Wody. Jego przemówienie inauguracyjne było łagodne i szczere i stanowiło wezwanie do jedności, w którym prosił mieszkańców Fontaine o wsparcie. To Furina. Ale nie tego ludzie oczekują od swojego nowego boga. Chcą niezachwianych absolutów, którym mogą zaufać i którymi mogą się absolutnie kierować. Przerażona, że ​​przede wszystkim popełniła błąd, Furina spieszy się, by ukryć swoje czułe, śmiertelne serce, udając sympatyczną arogancję, z której jest obecnie znana. Furina zaczyna tak, jak chce kontynuować: przeżywając każdą chwilę na nitce kłamstw…

Źródło: www.bing.com