Zwycięstwo WVU Tech Fortnite pozwala mu dotrzeć do mistrzostw już w pierwszym tygodniu

Dwóch graczy WVU Tech Fortnite, Contrax (Colson Ford, Soph.) i DAcoop70 (Jacob Cooper, Soph.), rozpoczęło kampanię Starleague NACE (National Association of Collegiate Esports) na lata 2023–2424 z dużym entuzjazmem w sobotnie popołudnie w e-sportach Golden Bears laboratorium, kwalifikując się tym samym po raz trzeci z rzędu do finału mistrzostw.

Obiecujące początki

Duet uczniów drugiego roku rywalizował w formule przygotowawczej ze 100 innymi zawodnikami z 50 szkół z grup C i D w pierwszym z trzech cotygodniowych turniejów, mając nadzieję na awans do finału, który odbędzie się 7 października. Miejsce w pierwszej trójce każdej grupy w jednym z cotygodniowych turniejów automatycznie gwarantuje miejsce w finale, niezależnie od zajmowanego miejsca w rankingu w ciągu kolejnych dwóch tygodni. Fortnite to gra walki w stylu Battle Royale, w której celem jest przetrwanie jako ostatni spośród 100 graczy. W formacie duetów NACE dwie drużyny współpracują, aby przetrwać jak najdłużej, eliminując jednocześnie innych graczy. Cotygodniowe wydarzenia obejmują cztery rundy gry, w których punkty są przyznawane na podstawie rankingu oraz dodatkowy punkt za każdą eliminację.

Zasłużona kwalifikacja

Złote Niedźwiedzie dobrze rozpoczęły pierwszą rundę, zajmując drugie miejsce po dwóch eliminacjach. Contrax i DAcoop potwierdziły ten występ, zajmując piąte miejsce w drugiej rundzie, z pięcioma eliminacjami. W ostatnich dwóch rundach dostali tylko jedną eliminację, ale nie była ona potrzebna, ponieważ konsekwentne trzecie i siódme miejsca pozwoliły im umocnić trzecie miejsce z łącznie 69 punktami (60 za miejsce i 9 za eliminacje), a także długo oczekiwana automatyczna kwalifikacja. Drugie miejsce zajmuje St. Clair College z łączną liczbą 74 punktów, a Oklahoma Christian University zwycięża z łączną liczbą 110 punktów.

Imponująca podróż

Na szczeblu krajowym (uwzględniając grupy A i B) Contrax i DAcoop zajęły piąte miejsce na 102 szkoły. Duet kwalifikował się do mistrzostw NACE Starleague Championship w każdym semestrze swojej młodej kariery e-sportowej w WVU Tech, tym razem kwalifikując się po raz trzeci z rzędu. Występ ten jest następstwem zwycięstwa w Coalpit Classic, wydarzeniu osobistym organizowanym na Uniwersytecie Concord, podczas którego Złote Niedźwiedzie pokonały duet Mountain Lions w meczu budowania/zniszczenia na nowej arenie e-sportowej Concord. Do akcji wrócą w przyszłym tygodniu o 15:00, a całość będzie transmitowana na Twitchu.

Źródło: goldenbearathletics.com