Zwrot pieniędzy możliwy, jeśli Twoje dziecko kupi wirtualne przedmioty w Fortnite bez autoryzacji – KIRO 7 News Seattle

Możesz o tym nie wiedzieć, ale jeśli Twoje dzieci kupiły wirtualne przedmioty z popularnej gry wideo Fortnite, nie informując Cię o tym, możesz być uprawniony do jednorazowego zwrotu pieniędzy. Jak wynika z komunikatu prasowego Federalnej Komisji Handlu, agencja zaczęła powiadamiać 37 milionów osób, które mogłyby otrzymać zwrot pieniędzy od Epic Games, twórcy Fortnite. FTC powiadomi zainteresowane osoby w ciągu następnego miesiąca, a konsumenci w Stanach Zjednoczonych będą mogli poprosić o zwrot pieniędzy na stronie www.fortniterefund.com/file-a-claim.

Zwroty pieniędzy za niechciane zakupy

W 2022 roku Epic Games zgodziło się zapłacić 520 milionów dolarów w ramach ugody z federalnymi oskarżeniami dotyczącymi stosowania przez firmę oszukańczych praktyk. Według Associated Press około 245 milionów dolarów z tej ugody ma zostać przeznaczone na zwrot pieniędzy klientom, co stanowi część umowy osiągniętej w marcu. Pula zwrotu gotówki została utworzona, aby pokryć część niechcianych zakupów, w tym „ciemne wzory”, których celem jest nakłonienie graczy do zakupu wirtualnych kostiumów, V-dolców, ruchów tanecznych i „skrzynek z łupami” w sklepie Purple Lama, podaje CBS News.

Warunki żądania zwrotu pieniędzy

Termin złożenia wniosku o zwrot pieniędzy upływa 17 stycznia 2024 r., jak podaje FTC w swoim komunikacie prasowym. Aby wypełnić formularz, osoby ubiegające się o zwrot pieniędzy muszą mieć ukończone 18 lat; jeśli nie są pełnoletnie, formularz musi wypełnić rodzic lub opiekun.

Według FTC, oto warunki ubiegania się o zwrot pieniędzy:

  • W okresie od stycznia 2017 r. do września 2022 r. pobrano od Ciebie opłatę w wirtualnej walucie za niepotrzebne produkty;
  • Twoje dziecko dokonywało zakupów za pomocą Twojej karty kredytowej bez Twojej zgody w okresie od stycznia 2017 r. do listopada 2018 r.;
  • Twoje konto zostało zablokowane między styczniem 2017 r. a wrześniem 2022 r. po złożeniu przez Ciebie skargi do wystawcy karty kredytowej w sprawie nieprawidłowych płatności.

Aby poprosić o zwrot pieniędzy, konsumenci będą potrzebować numeru roszczenia lub identyfikatora konta Epic. Według FTC roszczenie nie będzie miało wpływu na konto gracza w Fortnite, a zakupione przedmioty nie zostaną utracone.

Rekordowa kara dla Epic Games

W ramach ugody Epic Games zgodziło się zapłacić grzywnę w wysokości 275 milionów dolarów za rzekome gromadzenie danych osobowych graczy Fortnite w wieku poniżej 13 lat bez poinformowania rodziców i uzyskania ich zgody – podaje AP. To najwyższa grzywna, jaką kiedykolwiek nałożono za naruszenie przepisów FTC. Według CBS News nie jest znana kwota, jaką każda osoba otrzyma w ramach zwrotu kosztów. Według FTC będzie to zależeć od kilku czynników, w tym od liczby osób składających wniosek.

Oto najnowsze wiadomości ze świata rozrywki i gwiazd:

Źródło: www.kiro7.com