Zwrot pieniędzy możliwy dla rodziców, których dzieci zakupiły sprzęt Fortnite bez autoryzacji

Rodzice mogą teraz odetchnąć z ulgą, ponieważ mogą kwalifikować się do zwrotu pieniędzy, jeśli ich dzieci nieświadomie dokonały wirtualnych zakupów w popularnej grze wideo Fortnite. Ponad 37 milionów osób zostało powiadomionych e-mailem o możliwości uzyskania odszkodowania w ramach ugody prawnej pomiędzy twórcą gry, firmą Epic Games i amerykańskimi organami regulacyjnymi.

Ugoda prawna

W zeszłym roku Federalna Komisja Handlu (FTC) ogłosiła ugodę z Epic Games, w ramach której firma zgodziła się zapłacić 520 milionów dolarów kar i zwrotów pieniędzy. Skargi na grę dotyczyły prywatności dzieci i metod płatności w grze, co nakłaniało graczy do dokonywania niezamierzonych zakupów. W ramach ugody na zwrot pieniędzy klientom przeznaczono 245 milionów dolarów.

Kto się nadaje?

Do osób uprawnionych do zwrotu pieniędzy zaliczają się użytkownicy Fortnite, którzy zostali obciążeni walutą w grze za niechciane przedmioty w okresie od stycznia 2017 r. do września 2022 r. Dodatkowo ci, których dzieci obciążyły ich kartę kredytową bez ich wiedzy, w okresie od stycznia 2017 r. do listopada 2022 r. 2018 r., również mogą się kwalifikować. Na koniec uwzględniono także osoby, których konto zostało zablokowane po zgłoszeniu nieprawidłowych obciążeń wystawcy karty kredytowej.

Jak ubiegać się o odszkodowanie

Jeśli uważasz, że kwalifikujesz się do zwrotu pieniędzy, musisz złożyć wniosek do 17 stycznia. Można tego dokonać w drodze wyznaczonej procedury określonej przez FTC.

Zaangażowanie Fortnite

Po rozstrzygnięciu sprawy w grudniu firma Epic Games poinformowała, że ​​wdrożyła dodatkowe zabezpieczenia, które mają zapobiec niezamierzonym zakupom w grze. W niedawnym oświadczeniu skierowano użytkowników na stronę FTC, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu zwrotu pieniędzy.

Źródło: fortuna.com