Znany twórca Fortnite Donald Mustard odchodzi na emeryturę w Epic Games

Nie przegap tego ekscytującego ogłoszenia! Donald Mustard, dyrektor kreatywny w Epic Games, w tym miesiącu odejdzie na emeryturę. Posunięcie to jest dużą zmianą dla Mustard i Epic, ponieważ odegrał on kluczową rolę w rozwoju Fortnite, który na przestrzeni lat wygenerował miliardy dolarów przychodów. Spędziwszy 25 lat w branży gier, Mustard pracował nad wieloma udanymi tytułami, takimi jak Advent Rising, Undertow i Shadow Complex.

Niezwykła kariera

Donald Mustard ma za sobą niezwykłą karierę w branży gier, w 2005 roku był współzałożycielem firmy Chair Entertainment, która stworzyła popularną grę mobilną Infinity Blade. Seria Infinity Blade przykuła uwagę Epic Games, a w 2008 roku firma przejęła Chair Entertainment. Od tego czasu Mustard zajmował kilka stanowisk w Epic Games i kierował różnymi projektami, w tym niezwykle udanym trybem Battle Royale w Fortnite.

Zasłużona emerytura

Wczoraj Mustard ogłosił, że odchodzi ze stanowiska dyrektora kreatywnego w Epic Games na platformie X (dawniej Twitter). Wyraził dumę z tego, że pomógł w tworzeniu i rozwijaniu Fortnite, i powiedział, że nie może się doczekać dalszej gry w Fortnite jako gracz wraz ze społecznością. Pochwalił także zespoły Epic Games za ich pracę i wyraził wdzięczność Timowi Sweeneyowi i rodzinie Epic Games.

Mustard zdecydował się przejść na emeryturę, aby spędzić czas z żoną i rodziną po pracowitej karierze w branży gier. Jego wkład w Fortnite przejdzie do historii gier, a jego odejście oznacza koniec pewnej ery w Epic Games.

Źródło: www.bing.com