Xbox wydaje się trollować fanów Fortnite, wskazując na nieistniejący turniej


Przez krótką chwilę ekipa Xbox Fortnite myślała, że ​​ma na horyzoncie ważny turniej.

W poniedziałek Epic Games i Sony ogłosiły kolejny ekskluzywny puchar Fortnite o wartości ponad 100 000 USD, trzeci z tych wydarzeń w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. To była rozczarowująca wiadomość dla wielu graczy Xbox, którzy od jakiegoś czasu desperacko szukali czegoś podobnego do rywalizacji.

Brak turniejów Xbox prawdopodobnie sprowadza się do tego, że Microsoft zdecydował się nie sponsorować żadnego. Dlatego wydawało się, że ostatnimi komentarzami w mediach społecznościowych wcierają sól w rany.

Wszystko zaczęło się od klasycznego żartu, który często zdarza się w społeczności Fortnite na Twitterze. Ktoś udostępnił post z 1 000 000 $ Xbox Cup w 2019 roku, ludzie nie zauważyli daty i zaczęli się ekscytować. Dość standardowe rzeczy.

Jednak urzędnik @Xbox Konto na Twitterze zaczęło odpowiadać na odpowiedzi fanów. „Wielkie ogłoszenie dzisiaj” i „Znajdź świetną grupę” to kilka wiadomości, które szybko wzbudziły fałszywą nadzieję.

Widząc, że są traktowani poważnie, Xbox wydawał się cofać, mówiąc rzeczy w stylu „Jeszcze nie grinduj! Byliśmy po prostu podekscytowani Fortnite Xbox Cup z 2019 roku”, aby to wyjaśnić.

Chociaż bez wątpienia tylko bawili się i próbowali dostać się do mema, ta przynęta z Xbox nie została szczególnie życzliwie przyjęta przez wielu ich użytkowników. Oczywiście wciąż jest szansa, że ​​drażnią się z nadchodzącym wydarzeniem, ale nie byłbym zbyt podekscytowany.

Odkąd Epic położył kres konsolowemu FNCS w połowie rozdziału 2, gracze na Xbox i PlayStation, a także na urządzeniach mobilnych i Nintendo Switch, byli rozczarowani ilością konkurencji na poszczególnych platformach.

Chociaż w ostatnich sezonach odbył się Puchar Mistrzów Konsol, z dobrymi nagrodami pieniężnymi i kwalifikacjami open, odbywa się to w ciągu zaledwie jednego weekendu. Te puchary konsolowe zawsze miały rekordową liczbę uczestników, więc może dziwić, że nie widzimy ich więcej.

Źródło : https://fortnitetracker.com/article/1723/xbox-appears-to-troll-fortnite-fans-with-by-hinting-at-non-existent-tournament