Wyciekła nowa mapa dla „Fortnite” Rozdział 5

FortniteEpic: Wyciek nowego sezonu 5 Fortnite – zobacz, jak będzie wyglądać nowa mapa

Nowe spojrzenie na mapę Sezonu 5

Fortnite świętuje sezon przewijania 1 rozdziału OG zaledwie na miesiąc przed przejściem do „prawdziwego” rozdziału 5. Nowy wyciek plików gry pozwala nam rzucić okiem na nową mapę, którą niektórzy porównują do mapy z sezonu 2. Tutaj to kompletna grafika zatytułowana „HELIOS_TERRAIN”.

Dla porównania, oto mapa z Rozdziału 2:

[Insérer l’image de la carte du Chapter 2]

Widzimy pewne podobieństwa. Rzeki łączą się w centrum, tworząc zbiornik wodny z wyspą. Obszar miejski znajduje się na południowym wschodzie, a ośnieżone góry znajdują się na południu. Nie jestem jednak pewien, czy oznacza to, że nowa mapa jest bezpośrednio inspirowana tą z Rozdziału 2. Wydaje się raczej, że jest to niezależna całość, która z czasem będzie ewoluować, podobnie jak wszystkie mapy z poszczególnych rozdziałów. Fortnite.

W tej chwili mapa wydaje się nieco zdecentralizowana i zawiera niewiele biomów, ale z czasem może się to zmienić. Pytanie teraz brzmi, co stanie się pod koniec miesiąca pod względem historii, aby uzasadnić przejście ze starej mapy na nową w Rozdziale 5. Czy gracze będą tak zaangażowani, jak raz, czy wszystkie ich charakterystyczne miejsca, wyposażenie i pojazdy znikną? ? Wydaje się oczywiste, że liczba graczy w Fortnite eksplodowała i od czasu wydania pierwszego rozdziału OG liczba graczy jednocześnie przekroczyła 6 milionów, i myślę, że liczba ta znacznie spadnie, gdy ta mapa zniknie, a gra ponownie powróci do nowych rozdziałów. Wydaje się, że jest to atut, z którego można skorzystać tylko raz, więc udostępnienie go tylko na miesiąc wydaje się nieco nierozsądne.

Na razie ta mapa nie wydaje się najciekawszą, ale nawiązuje do początków Fortnite z bardziej ekspansywnymi i mniej efektownymi mapami. Z pewnością będzie to ewoluować z biegiem czasu, ale zastanawiam się, czy powrócimy do czasów wydarzeń na żywo, które zmieniają określone obszary mapy, jak na przykład słynne uderzenie meteorytu. Myślę, że jest to możliwe.

Źródło: www.forbes.com