Współpraca Fortnite x bbno$ anulowana po wycieku informacji

Według doniesień artysta muzyczny, bbno$, po wcześniejszym ujawnieniu informacji anulował współpracę z Fortnite w zakresie elementów kosmetycznych w grach.

Szczegóły współpracy

22 czerwca bbno$ opublikował na TikToku film przedstawiający e-mail, który rzekomo otrzymał od pracownika Epic Games w sprawie przyszłej współpracy z Fortnite. W e-mailu wspomniano o zainteresowaniu firmy Epic tworzeniem przedmiotów kosmetycznych w Fortnite inspirowanych najnowszą piosenką „it boy” wydaną 24 maja.

Od czasu wydania piosenka stała się popularna na TikToku i zawiera ponad 25 000 filmów z oficjalnym dźwiękiem. Ta popularność najwyraźniej przykuła uwagę Epic, który rozważał stworzenie emotki i przedmiotów inspirowanych piosenką.

Rezygnacja ze współpracy

Pierwszy film opublikowany przez bbno$ uzyskał ponad 4,5 miliona wyświetleń w niecały tydzień. Jednak wkrótce po tym, jak stała się wirusowa, bbno$ przekazała swoim fanom złe wieści za pośrednictwem innego filmu na TikToku opublikowanego 25 czerwca, trzy dni po wycieku pierwszego e-maila.

E-mail oficjalnie ogłasza zakończenie współpracy pomiędzy bbno$ i Epic Games z powodu „naruszenia poufności”. W mailu wyjaśniono, że obiecane kosmetyki Fortnite nie zostaną dostarczone. Chociaż wydawało się, że nie ma to wpływu na bbno$, w komentarzach krytykowano raczej Fortnite niż artystę.

Reakcje fanów

Niektórzy zastanawiali się, czy bbno$ zostało „ukarane za darmową reklamę?” „. Inni wyrazili rozczarowanie, że nie mogli skorzystać z tej współpracy, która mogłaby zachęcić ich do ponownego zagrania w Fortnite, podobnie jak poprzednia współpraca z Lady Gagą, Eminemem, Billie Eilish, a nawet Metalliką.

Pomimo twierdzeń bbno$ nie ma niezbitych dowodów na to, że e-maile te faktycznie pochodziły od Epic, ponieważ adresy e-mail w filmach były zamazane. Bez konkretnych dowodów trudno stwierdzić, czy współpraca została rzeczywiście anulowana, czy też była od początku planowana.

Źródło: www.bing.com