Wprowadzamy nową funkcję raportowania głosowego w Fortnite

Fortnite wprowadza nowy system zgłaszania głosowego, który ma pomóc graczom w przesyłaniu dowodów dźwiękowych przeciwko osobom, które mogą naruszać wytyczne społeczności. Może to być ogromny krok naprzód w zapobieganiu nękaniu nastolatków lub konieczności radzenia sobie z niewłaściwym zachowaniem podczas gier online. Gracze podejrzewający nieuczciwe postępowanie uznają tę funkcję za bardzo przydatną.

Nowy system raportowania głosowego do walki z trollami

System raportowania głosowego został wczoraj zapowiedziany przez firmę Epic Games i zawiera wyjaśnienia, w jaki sposób nagrania dźwiękowe będą przypisywane właściwym uczestnikom. Według studia każdy gracz będzie teraz miał klucz prywatny, który inni gracze będą mogli zweryfikować za pomocą „klucza publicznego nadawcy”, zapobiegając manipulacji systemem.

Za każdym razem, gdy gracz loguje się do gry w Fortnite, klient gry najwyraźniej wygeneruje parę kluczy o krzywej eliptycznej Ed25519. Posłużą one do podpisywania operacji przy użyciu OpenSSL, następnie klient wyśle ​​kopię klucza publicznego gracza do systemu zaplecza. Epic Games podkreśliło, że do systemu wraz z tokenem uwierzytelniającym użytkownika zostanie wysłany jedynie klucz publiczny, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, gracze zostaną zalogowani po otrzymaniu podpisanego tokena.

Ochrona prywatności użytkowników

Firma Epic Games zapewniła również, że serwery zaplecza nie będą przechowywać każdego fragmentu ruchu audio, który będzie przetwarzany wyłącznie przez usługi zaplecza firmy Epic w trakcie przesyłania, zanim zostanie zapisany na urządzeniach uczestników. Z tego konkretnego powodu, jeśli użytkownik zamknie Fortnite i otworzy go ponownie, wszelkie buforowane nagrania audio nie będą już dostępne, co oznacza, że ​​poprzednie rozmowy nie będą dostępne do raportowania.

Należy również zauważyć, że gracze poniżej 18 roku życia nie będą mogli wyłączyć funkcji raportowania głosowego, która pozostanie aktywna do czasu wyłączenia Fortnite. Będą jednak mogli całkowicie dezaktywować czat głosowy i wyciszyć się.

Ten nowy system zgłaszania głosowego to duży krok naprzód w zapewnianiu prawidłowego zgłaszania osób odpowiedzialnych i przesyłania do Epic Games wyraźnych dowodów dźwiękowych. Powinno to również zmniejszyć liczbę trolli nękających nastolatków w grze.

Źródło: fandomwire.com