World of Warcraft Classic staje się własną grą – czy Fortnite OG podąży jej śladem?

Gry online: w stronę nowego trendu?

W pierwszy weekend listopada świat gier online przeszedł duże zmiany. Blizzard poświęcił dużą część swojej konwencji BlizzCon w Kalifornii na ujawnienie ambitnych planów na przyszłość World of Warcraft Classic. W tym samym czasie serwery Fortnite zostały przeciążone w związku z premierą Fortnite OG, która była największym dniem od jego powstania.

Ten niedawny trend wskakiwania z powrotem do efemerycznego świata gier online staje się prawdziwym fenomenem. Rzeczywiście, w świecie, w którym stale zachęca się do zmian, powrót do starszych kodów stał się lukratywnym trendem.

Blizzard modernizuje World of Warcraft Classic

Choć początkowo Blizzard wydawał się niechętny powrocie do starej wersji World of Warcraft, gwałtowny sukces World of Warcraft Classic to zmienił. W odpowiedzi na ciągłe zapotrzebowanie graczy, Blizzard zdecydował się zrecenzować i ulepszyć tę klasyczną grę.

Gra, która jest teraz objęta standardową subskrypcją WoW, odniosła olśniewający sukces dzięki wyraźnemu kontrastowi z mniej popularnymi rozszerzeniami. Blizzard poszedł nawet dalej, wprowadzając tryb Hardkor, co było prawdziwą innowacją.

Nowa zawartość i sezonowość

Blizzard, bazując na sukcesach innych swoich gier, wprowadził także nową zawartość do World of Warcraft Classic. Sezon Odkryć wprowadza zupełnie nową zawartość i zawiera system rzeźbienia run, dający zupełnie nowe możliwości każdej klasie. Gra została również podzielona na fazy poziomów i obiecuje odnowienie wyzwań w każdej nowej fazie.

Godny uwagi powrót Fortnite OG

Ze swojej strony Epic Games ponownie uruchomiło Fortnite OG, aby sprostać dużemu zapotrzebowaniu graczy. Zapowiedź ta wywołała spore emocje, jednak studio nie zdecydowało jeszcze, czy będzie to powrót na stałe.

Ten trend powracania do przeszłości gier online odzwierciedla potrzebę powrotu graczy do nostalgii za starszymi wersjami. Dla Blizzarda i Epic Games pomyślne przywracanie do życia starych gier i ich modernizowanie stanowi obiecującą ścieżkę na przyszłość gier online.

Źródło: www.bing.com