Wkrótce znajdź postacie Marvela i Disneya w Fortnite – Wiadomości

Ważna wiadomość od Disneya

Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, ogłosił w środę inwestycję o wartości 1,5 miliarda dolarów, której celem jest umożliwienie konsumentom interakcji z historiami i postaciami z filmów Disneya, Marvela, Pixara i Gwiezdnych wojen w grze wideo Fortnite firmy Epic, w której co miesiąc spotyka się 100 milionów graczy. To ogłoszenie odzwierciedla znaczną ilość wolnego czasu, jaką pokolenie Alpha, pokolenie Z i milenialsi poświęcają obecnie grom wideo.

Twierdził, że całkowity czas spędzony na grach wideo jest równy czasowi spędzonemu przed telewizorem i w kinie, sugerując w ten sposób potrzebę zapewnienia przez Disneya wciągających wrażeń w tym uniwersum gier.

Konsekwencje działań Disneya

Po ogłoszeniu akcje spółki odnotowały gwałtowny wzrost, osiągając ponad 13% w ciągu zaledwie jednego dnia, co oznacza najlepszy wynik od trzech lat.

Uznanie znaczenia gier przez Disneya

Analityk Douglas Arthur z Huber Research Partners skomentował tę kwestię, wyjaśniając, że gry wideo stają się kluczową częścią branży rozrywkowej, szczególnie dla młodszej grupy wiekowej, co nadaje Disneyowi strategiczną pozycję w tym obszarze.

Dyrektor generalny Epic, Tim Sweeney, od dawna miał wizję wprowadzenia postaci Disneya do wirtualnego uniwersum Fortnite. Według dwóch byłych współpracowników firma od początków gry mocno wierzyła w potencjał przybliżenia ich światów do świata Fortnite.

Owocna współpraca firm Epic i Disney

Inne firmy, takie jak Lego, również nawiązały podobne partnerstwa z Epic, co pokazuje znaczenie tej współpracy dla tych firm.

Analityk branży gier wideo Michael Pachter zauważył, że w przeszłości Disney miał trudności z tworzeniem własnych gier we własnym zakresie, ale od czasu przejścia na model licencjonowania w 2016 r. dziewięć serii gier Disneya, w tym Spider-Man i Kingdom Hearts, wygenerowało ponad 1 miliard dolarów przychodów.

Zwycięska strategia dla Disneya

Pachter nazwał inwestycję Disneya w Epic Games „strategiczną i mądrą”, podkreślając zdolność Disneya do zwiększania świadomości swojej marki i ochrony jej integralności.

„Disney docenia jego wiedzę specjalistyczną w zarządzaniu swoimi markami” – powiedział Pachter. „Epic ze swojej strony specjalizuje się w zatrzymywaniu klientów i dostarczaniu im rozrywki. Współpraca ta zapowiada się sukcesem dla obu firm. »

INFORMACJE, KTÓRYCH NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ:

Oto najnowsze wiadomości…

Źródło: www.khaleejtimes.com