Wirtualny koncert Fortnite zamienia się w filmową scenę akcji.

Fortnite: Kiedy muzyka spotyka się z akcją

Nowa funkcja Jam Tracks w Fortnite zamieniła wirtualny koncert w ekscytującą scenę akcji, gdy użytkownik Reddita u/FuzzySamurai i jego zespół znaleźli się w centrum nieoczekiwanej potyczki. Do zdarzenia doszło podczas gry tag teamowej Fortnite Rozdział 5 Sezon 1, która urzekła społeczność Fortnite wyjątkowym połączeniem muzyki i walki.

Harmonijne początki

Tryb gry Festiwal w Fortnite, wprowadzony w Rozdziale 5 Sezonu 1, zaprasza graczy do zostania muzycznymi wirtuozami. Tryb składa się z dwóch etapów: sceny głównej i sceny Jam. Na scenie głównej uczestnicy mogą wybrać utwór i wybrać instrument, na którym chcą zagrać, starając się dokładnie dotknąć zstępujących trójkątów (nut). Udane trafienia zwiększają mnożnik punktów, ostatecznie aktywując Overdrive w celu uzyskania dodatkowych punktów. Specjalne nuty, takie jak nuty złota i przesterowania, dodają dodatkową warstwę emocji, zapewniając dodatkowe korzyści po trafieniu. Z kolei scena Jam umożliwia czterem graczom utworzenie grupy, wybranie utworu i wybranie pętli Jam. Dostosowując ton i tempo, grupa może stworzyć unikalny wspólny remiks, dodając grze kreatywnego akcentu.

Nagła zmiana tonu

u/FuzzySamurai i ich zespół dobrze się bawili podczas jam session, gdy zbliżyła się drużyna wroga, początkowo wyglądająca na przyjazną. Atmosfera szybko się jednak zmieniła, gdy wróg zaatakował beztroskich muzyków. Chaos, który nastąpił, został sfilmowany, a później udostępniony na Reddicie, wywołując rozbawione reakcje społeczności Fortnite. „Nie spodziewałem się, że wirtualny koncert zamieni się w film akcji” – skomentował w poście u/FuzzySamurai. „Ale to chyba tyle. Fortnite dla Ciebie!” » Jedna z rakiet wroga stworzyła dramatyczną scenę w zwolnionym tempie, pozostawiając postać u/FuzzySamurai na chwilę zawieszoną w powietrzu. Na szczęście na ratunek przybył troskliwy członek drużyny, który zapewnił osłonę i pozwolił u/FuzzySamuraiowi uciec bez szwanku.

Dźwięk śmiechu i spekulacji

Społeczność Fortnite zareagowała na klip z mieszaniną rozbawienia i ciekawości. „To było jak coś prosto z filmu akcji!” » skomentował jeden z użytkowników. „Nie mogę uwierzyć, że zaatakowali podczas koncertu!” » Inni spekulowali na temat przyczyn agresji wroga, niektórzy żartobliwie przypisując ją wątpliwemu występowi. „Może po prostu nie mogli już znieść tej muzyki” – zażartował jeden z komentatorów. Niezależnie od przyczyny, incydent ten przypomniał o nieprzewidywalnej naturze Fortnite. Jak zauważył u/FuzzySamurai: „W tej grze nigdy nie wiesz, czego się spodziewać, ale właśnie to jest fajne!” » Tryb gry Festiwal w Fortnite, łączący muzykę i walkę, po raz kolejny okazał się podatnym gruntem dla wyjątkowych historii i niezapomnianych chwil.

Źródło: bnnbreaking.com