Wirtualne Muzeum Holokaustu stworzone w Fortnite

Muzeum Holokaustu jest budowane wirtualnie w internetowej grze wideo Fortnite, według wielu źródeł. Budynek otrzyma nazwę Muzeum Zapomnianych Głosów. Gracze wchodzący ze swoimi postaciami do budynku trafią do jego wirtualnych pomieszczeń – w których znajdować się będą tablice opisujące horror, jaki przeżywali Żydzi w nazistowskich Niemczech. Według doniesień, w pokojach znajdą się także zdjęcia żydowskich bojowników ruchu oporu i tych, którzy udzielali schronienia Żydom na początku lat 40.

Wirtualne Muzeum Edukacji o Holokauście

W muzeum znajdą się również galerie, które szczegółowo opisują wydarzenia, takie jak życie w gettach i Noc Kryształowa, zgodnie z Jewish Chronicle. Zauważa również, że muzeum będzie miało Salę Postaci Historycznych, która oddaje hołd tym, którzy żyli pod nazistowskim reżimem.

Należy zaznaczyć, że Fortnite to strzelanka, ale po wejściu do muzeum użytkownicy nie będą mogli w nią zagrać. Projektant muzeum Luc Bernard powiedział w wywiadzie dla firmy Axios, że czuje się odpowiedzialny za „zapewnienie, że ci, którzy zginęli, będą zawsze pamiętani” „. Według raportu Bernard wydał także darmową grę wideo osadzoną w czasie Holokaustu o nazwie „Light in Darkness”.

Bernard ma nadzieję, że muzeum rozszerzy dostęp do edukacji o Holokauście. Wierzy, że wirtualne muzeum pomoże, ponieważ uważa, że ​​dzieci będą się nudzić, odwiedzając prawdziwe muzea.

Jednak Bernard wyjaśnił Axiosowi, że „nie może pokazywać zwłok, obozów ani podobnych rzeczy” w grze wideo. Muzeum zostało zbudowane w ciągu kilku tygodni i zostało zatwierdzone do otwarcia w zeszłym tygodniu.

Ponieważ jednak Fortnite zawiera wiele crossoverów z popkulturą, użytkownicy mogą przybyć do muzeum przebrani za superbohaterów, a nawet „chodzących bananów”, mówi raport Axios. Bernard porównuje to do premiery Pokémon Go i tego, jak ludzie bawili się w pobliżu pomników Holokaustu.

Źródło: www.jpost.com