Według doniesień Donald Mustard z Fortnite dołącza do firmy produkcyjnej Russo

Donald Mustard dołącza do firmy produkcyjnej braci Russo AGBO

Według doniesień dyrektor kreatywny Epic Games i figurant Fortnite Donald Mustard dołączył do AGBO, firmy produkcyjnej z siedzibą w Los Angeles, założonej przez reżyserów Avengers: Infinity War/Endgame, Anthony’ego i Joe Russo. Według dochodzenia Axios Mustard jest obecnie wymieniony jako partner w segmencie „Zespół” witryny internetowej AGBO, a w jego opisie nazwano go „twórczym wizjonerem stojącym za niektórymi z najbardziej dochodowych franczyz rozrywkowych i rewolucjonistami w historii.

Wspomniano o jego wkładzie w uczynienie Fortnite światową potęgą, a także współpracy z takimi gwiazdami, jak Travis Scott, Dwayne „The Rock” Johnson, Ariana Grande i JJ Abrams.

Te osiągnięcia są pod wieloma względami niezwykłe, ale wydają się szczególnie istotne dla AGBO, ponieważ bracia Russo wyrazili zainteresowanie przesuwaniem granic w świecie gier wideo.

Inwestycja i współpraca

Jak wskazuje Axios, firma Nexon, zajmująca się grami wideo, nabyła w 2022 roku mniejszościowy pakiet udziałów w spółce o wartości 400 mln dolarów. Bracia Russo nazwali tę inwestycję okazją do zbadania „konwergencji produkcji filmów franczyzowych i gier o globalnym zasięgu”.

Warto również zauważyć, że Joe Russo i Mustard wzięli udział we wspólnej konferencji podczas DICE 2022, podczas której branże gier i filmu zostały opisane jako „czekolada i masło orzechowe” w tym sensie, że połączyły się, oferując bogate możliwości opowiadania historii. Na tej samej konferencji Russo podobno wyraził chęć kontynuowania w przyszłości bardziej ryzykownych kreatywnych projektów.

Potencjalne partnerstwo

Chociaż AGBO, bracia Russo i Mustard nie potwierdzili swojego partnerstwa, z pewnością wydaje się ono wpisywać się w wyrażone wcześniej przez AGBO pragnienie odkrywania nowych mediów i pomysłów w opowiadaniu historii.

Na razie pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż Mustard and the Russos oficjalnie ogłoszą swoje kolejne kroki i sprawdzić, czy AGBO przeskoczy z hollywoodzkiej produkcji filmowej do świata gier wideo.

Źródło: www.gameshub.com