[Update: Servers shut down in China] Fortnite zostanie zamknięty w 2020 roku – prawda czy plotka?


Ta historia jest stale aktualizowana…. Nowe aktualizacje są dodawane na dole…..

Oryginalna historia (z 04 stycznia) jest następująca:

W ciągu ostatnich dwóch lat byliśmy świadkami powstania wielu gier Battle Royale, w tym Fortnite, Apex Legends, Call of Duty i PUBG. Mówiąc o Fortnite, gra została wydana w 2017 roku i jest dostępna na Windows, Xbox One, PS4, macOS, Nintendo Switch, iOS i Android.

Gra Fortnite oferuje trzy tryby – Battle Royale, Creative i Ratowanie Świata. Wśród nich Fortnite Battle Royale jest bardziej znany i grany przez miliony. Tryb battle royale w grze oferuje wiele różnych rodzajów LTM (trybów limitowanych).

W trybie kreatywnym gry gracze mogą tworzyć własną wyspę, a także uczyć się różnych umiejętności.

Do tej pory wiele plotek związanych z zamknięciem gry Fortnite krąży obecnie w Internecie. Cóż, wszystkie te plotki są całkowicie nieaktualne, a strony internetowe lub kanały, które rozpowszechniają te wiadomości, robią to tylko w celu przyciągnięcia uwagi i uzyskania szybkich wyświetleń.

Wyłączanie Fortnite
Kliknij/Stuknij, aby powiększyć

Oprócz tego krążą również plotki o zamknięciu Minecrafta i Robloxa, które również są nieprawdziwe. A propos Fortnite, w marcu 2019 roku gra dotknęła 250 milionów graczy. Cóż, dość dziwaczne jest myślenie, dlaczego gra tej rangi zostanie zamknięta.

Ponadto gra trafiła do rekordowej liczby jednoczesnych widzów Fortnite w październiku 2019 r., podczas wydarzenia Black hole, które zapoczątkowało Fortnite Rozdział 2. Wydarzenie Fortnite Black Hole obejrzało 7 milionów graczy jednocześnie.

Fortnite sezon 11
Kliknij/dotknij, aby powiększyć

Cóż, ta ogromna liczba graczy przyczynia się również do generowania ogromnych przychodów dla Epic Games. Według Business of Apps całkowite przychody Fortnite w 2018 roku szacuje się na 2,4 miliarda dolarów. Według Super Data za rok 2019 Fortnite zajęło pierwsze miejsce i wygenerowało przychody w wysokości 1,8 miliarda dolarów.

fortnite_out_of_time_rewards

Oprócz tego ogromnego generowania przychodów, Epic Games nawiązało również współpracę z dużymi franczyzami i celebrytami, w tym Marshmello, Netflix i Avengers, co dodatkowo zwiększyło popularność gry. W grudniu 2019 r. Will Hershey, dyrektor generalny Roundhill Investment, zadał pytanie prezesowi firmy Epic i zapytał go, czy Fortnite to gra, czy platforma.

Koszmarów Czarów 2019

W odpowiedzi na pytanie Willa Hersheya Tim Sweeney (dyrektor generalny Epic Games) odpowiedział, że to gra, ale zadaj to pytanie ponownie za 12 miesięcy. Dalej napisał na Twitterze, że w Fortnite pojawią się potężniejsze narzędzia kreatywne.

Oznacza to, że Fortnite ma zamiar stać się platformą, dzięki której twórcy spoza Epic będą mogli robić z grą rzeczy, które są obecnie możliwe tylko dla programistów. Spójrz na oficjalny tweet poniżej.

Kliknij/Stuknij, aby powiększyć
Kliknij/Stuknij, aby powiększyć

Cóż, biorąc pod uwagę wszystkie te fakty, popularna gra typu battle royale, Fortnite nie zostanie zamknięta w 2020 roku. Ponadto chcielibyśmy poinformować naszych czytelników, że nie powinni wierzyć w żadne fałszywe plotki i zawsze sprawdzać oficjalne kanały, aby zweryfikować fakty.

Aktualizacja 1 (styczeń 09)

Strona z żartami React2424 – który pozwala każdemu tworzyć i udostępniać je w mediach społecznościowych – wymyślił teraz dido stwierdzające, że Fortnite jest zamykany z powodu procesu sądowego. A źródłem tych informacji jest rzekomo niedawno usunięty tweet.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasza gra zarobiła dla nas mnóstwo pieniędzy, wystarczających na utrzymanie serwerów. Uszczęśliwiliśmy wielu ludzi, ale niestety kończymy działalność z powodu ostatnich procesów sądowych. Dziękuję za grę.

Źródło

Biorąc pod uwagę charakter tej witryny, sugerujemy graczom, aby nie wierzyli w takie informacje, jeśli uznają, że krążą w mediach społecznościowych, ponieważ to tylko żart. W Epic Games nie ma takiego oficjalnego słowa.

Aktualizacja 2 (01 listopada 2021)

Według doniesień, 15 listopada behemot Battle Royale Fortnite ma zamknąć swoje serwery online w Chinach.

Aktualizacja 3 (18 listopada 2021)

Nowe doniesienia mówią teraz, że Fortnite rzeczywiście wyłączył swoje serwery w Chinach 15 listopada 2021 r. o godzinie 11 rano. W rezultacie użytkownicy nie mogą teraz zalogować się do gry.

PiunikaWeb zaczynał jako strona internetowa poświęcona wyłącznie dziennikarstwu śledczemu, skupiająca się głównie na wiadomościach „złamanych” lub „ekskluzywnych”. W krótkim czasie nasze historie zostały podchwycone przez takie firmy jak Forbes, Foxnews, Gizmodo, TechCrunch, Engadget, The Verge, Macrumors i wiele innych. Chcesz wiedzieć więcej o nas? Głowa tutaj

Source : https://piunikaweb.com/2021/11/18/fortnite-shutting-down-in-2020-real-or-rumor/