Tysiące fanów Fortnite wypełnia Raleigh Convention Center na turniej mistrzostw


Tysiące graczy i fanów Fornite, popularnej gry wideo opracowanej przez firmę Epic Games z siedzibą w Cary, wypełniło sobotę w Raleigh Convention Center na długo oczekiwany powrót oficjalnych turniejów firmy, które przyciągają profesjonalnych zawodników z całego świata.

Fani gry, z których niektórzy podróżowali po całym kraju, aby wziąć udział w pierwszym osobistym turnieju od czasu pandemii, wiwatowali, gdy gracze wyszli na scenę i zajęli swoje miejsca w kapsułach do gier wyposażonych w wydajne komputery do gier i zestawy słuchawkowe zaprojektowane do zablokuj hałas w tle, w tym rozpalonych widzów, a także komentarz na żywo z meczów.

W ciągu weekendu grupa 100 najlepszych graczy z całego świata podzielona na 50 dwuosobowych drużyn miała zmierzyć się w 12 meczach „battle royale”, aby spróbować zdobyć jak najwięcej punktów. Każda gra polega na wrzuceniu do interaktywnego środowiska wyspy, gdzie gracze używają różnych narzędzi i broni, aby wyeliminować się nawzajem w dążeniu do bycia ostatnim przy życiu.

Finaliści rywalizują następnie o nagrody o łącznej puli 1 miliona dolarów, w tym o nagrodę główną w wysokości 200 000 USD oraz trofeum ozdobione kryształami Swarovskiego.

Dwudniowy turniej był dobrodziejstwem nie tylko dla Fornite i Epic Games, które w ciągu pięciu lat zbudowały ogromną, światową rzeszę fanów zapalonych graczy, ale także dla Raleigh, do którego przybyło tysiące ludzi, z których wielu przybyło. centrum kongresowe z dużymi grupami przyjaciół lub ich rodzin, pompujące pieniądze w lokalną gospodarkę, w tym hotele i restauracje w centrum miasta.

„To tak, jakby byli braćmi”

Wielu fanów pojawiło się na turnieju w „skórkach” lub kostiumach swoich ulubionych postaci z gry.

Elaina Rivera, sanitariuszka z Filadelfii, i jej 12-letni syn Devon pojechali na noc do Raleigh, aby pokonać poranny ruch i planowali zostać na oba dni turnieju.

Rivera powiedział, że jej syn złapał Fortnite kilka lat temu po tym, jak usłyszał o tym od przyjaciela na obozie letnim, a jego fascynacja grą „zaczęła się powoli”, ale „dość szybko”. Zastanawiała się, co jest takiego specjalnego w tej grze w porównaniu z wieloma innymi, i zdała sobie sprawę, że jej syn bawi się z dziećmi z całego świata.

„Bawi się z dziećmi, a oni rzucają sobie wyzwania, jakby byli braćmi” – powiedział Rivera.

Elaina Rivera, sanitariuszka z Filadelfii, ze swoim 12-letnim synem Devonem, wielkim fanem popularnej gry wideo Fortnite, na turnieju Fortnite Champion Series Invitational w Raleigh, NC, w sobotę, 12 listopada 2022 roku.

Duet matka-syn przebrał się za bohaterów, podobnie jak Devon Meowscles, awatar, który można odblokować po osiągnięciu określonego poziomu w grze, oraz jego matka nosząca kostium innej postaci, Skye.

Udało im się również zrobić zdjęcia z niektórymi znanymi graczami rywalizującymi w turnieju, którzy zgromadzili wielu fanów na YouTube, Twitchu i innych platformach. (Jeden z najpopularniejszych graczy Fortnite na świecie, który rywalizował w sobotę, 19-letni Kyle Giersdorf, znany pod pseudonimem Bugha, ma prawie 4,3 miliona subskrybentów na YouTube.)

Przyjaciele podróżują po całym kraju na turniej

Inni fani gry podróżowali po całym kraju, aby wziąć udział w turnieju.

Ramiro Martinez, projektant, który tworzy własne maski, korony i inne przedmioty „cosplay” za pomocą drukarki 3D, przyleciał z Kalifornii z grupą przyjaciół, z których wszyscy grają w grę od 2018 roku, niedługo potem zostało wydane.

Martinez powiedział, że jego przyjaciele, których znał od liceum, wciągnęli go do gry i wkrótce stało się to ulubionym sposobem na wspólne spędzanie czasu przez grupę. Coraz więcej inwestowali w grę, niecierpliwie czekając na aktualizacje od deweloperów z nowymi postaciami i skórkami oraz uczestnicząc w spotkaniach fanów w okolicy Los Angeles, w tym w imprezie blokowej latem 2019 roku.

W tym czasie zauważyli, że gra zyskała na popularności. W lipcu 2019 r. Epic Games zorganizowało swój największy osobisty turniej, Fornite World Cup, na stadionie Arthur Ashe, domu US Open, w Queens w stanie Nowy Jork. Gra nadal powiększała swoje legiony fanów, ale na początku 2020 roku gracze zostali zmuszeni do gry online ze swoich domów, gdy koronawirus zamknął grę.

Dla fanów takich jak Martinez Fornite nie był tylko grą, ale drzwiami do społeczności internetowej. W niektórych przypadkach te spotkania wykraczały poza wirtualne sesje gier i zamieniały się w prawdziwe przyjaźnie.

Cosplayerzy Fortnite Ramiro Martinez i Steve McCoy wraz ze swoimi przyjaciółmi na turnieju Fortnite Champion Series Invitational w Raleigh, NC, w sobotę, 12 listopada 2022 r.

Cosplayerzy Fortnite Ramiro Martinez i Steve McCoy wraz ze swoimi przyjaciółmi na turnieju Fortnite Champion Series Invitational w Raleigh, NC, w sobotę, 12 listopada 2022 r.

Na początku tego roku, kiedy Martinez zaczął udostępniać swoje kostiumy na Instagramie, usłyszał od Steve’a McCoya, kolekcjonera z Tennessee, który był szczególnie zainteresowany złotą koroną, którą zrobił Martinez. Korona była tak dobrze zaprojektowana, powiedział McCoy, że zapytał, czy Martinez mógłby również wykonać towarzyszącą maskę. Ostatecznie Martinez zaprojektował cały kostium dla McCoya.

Gdy tylko ogłoszono turniej w Raleigh, Martinez, McCoy i ich przyjaciele zaczęli snuć plany. Zaoszczędzili na bilety lotnicze, znaleźli lokalną krawcową, która zrobiła dla nich odpowiednie kostiumy i zarezerwowali Airbnb na dwudniowy pobyt tutaj.

Trójkąt „idealna burza” na przyszłe turnieje

Podobnie jak wielu innych rodziców, którzy kupili bilety na turniej, przedstawiciel stanu Jason Saine zatrzymał się na turnieju w sobotnie popołudnie dla swojego 14-letniego syna Jacksona, wielkiego fana, który zaczął grać w Fornite lata temu i zainteresował jego ojca gra również.

Patrząc na gigantyczne ekrany wyświetlające trwający mecz, Saine, Republikanin z hrabstwa Lincoln, powiedział, że turniej przypominał „mini Superbowl”.

Saine powiedział, że on i jego syn od dawna lubili grać w gry wideo, ale po raz pierwszy docenił ekonomiczny wpływ turniejów takich jak te, kiedy jego syn przekonał go, by zabrał całą rodzinę do Nowego Jorku na Mistrzostwa Świata w 2019 roku.

Masowe zgromadzenie fanów Fortnite przekonałoby Saine, że Karolina Północna nie powinna rezygnować z potencjalnie znaczącej okazji do uprawiania domowych turniejów e-sportowych i przyciągnięcia ogromnej bazy fanów gier takich jak Fortnite oraz ich dolarów turystycznych.

Reprezentant stanu Jason Saine, republikanin z Lincolnton i zwolennik e-sportu, wraz ze swoim synem Jacksonem na turnieju Fortnite Champion Series Invitational w Raleigh, NC, w sobotę, 12 listopada 2022 r.

Reprezentant stanu Jason Saine, republikanin z Lincolnton i zwolennik e-sportu, wraz ze swoim synem Jacksonem na turnieju Fortnite Champion Series Invitational w Raleigh, NC, w sobotę, 12 listopada 2022 r.

„To duży strzał w ramię”, powiedział Saine o ekonomicznym wpływie turnieju, zauważając, że organizatorom udało się wypełnić centrum kongresowe w weekend, kiedy działo się tak wiele innych rzeczy, w tym mecze piłki nożnej.

Saine powiedział, że badał możliwość organizowania własnych turniejów w innych miastach w Północnej Karolinie w przyszłości, ale w międzyczasie powiedział, że miasta takie jak Raleigh i Charlotte są dobrze przygotowane do dalszego korzystania z tych możliwości.

„Naprawdę mamy ekosystem, kiedy myślisz o naszym sektorze edukacyjnym, naszej sile roboczej, obecności Epic Games, firmach technologicznych, które są tutaj – to rodzaj doskonałej burzy” – powiedział Saine.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63716ff8561e4aada1960c4a7f1c8f38&url=https%3A%2F%2Fwww.aol.com%2Fnews%2Fthousands-fortnite-fans-fill-raleigh-193652670.html&c=11029017571632343090&mkt=fr-fr