Twórca Kratosa zostaje nowym dyrektorem kreatywnym Epic Games

Epic Games, jedna z największych firm zajmujących się grami wideo, ogłosiła niedawno odejście Donalda Mustarda, jednego z jej najważniejszych twórców. Jednak wypełnienie tego wakatu nie zajęło firmie dużo czasu. Rzeczywiście, Epic Games znalazło już nowego dyrektora kreatywnego i jest on twórcą, który odcisnął niesamowite piętno na God of War.

Charlie Wen, nowy dyrektor kreatywny Epic Games

Tę wiadomość ogłosił sam Charlie Wen w sieciach społecznościowych. Poinformował, że właśnie został nowym dyrektorem kreatywnym Epic Games, zastępując Donalda Mustarda. Będzie przede wszystkim odpowiedzialny za kreatywną wizję firmy oraz projekty takie jak Fortnite, Fall Guys i Rocket League.

Nawet jeśli nie znasz imienia Charliego Wena, nie ma to znaczenia. Nie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców w branży, ale pracował nad kilkoma bardzo ważnymi franczyzami. Tak naprawdę jest on jednym ze współtwórców Kratosa, bohatera God of War. Można także zobaczyć pierwszy szkic Kratosa wykonany przez Wen w 2003 roku.

Osiągnięcia Charliego Wena

Oprócz pracy nad God of War Charlie Wen pracował także nad League of Legends, słynną grą MOBA od Riot Games. Pełnił także funkcję kierownika ds. rozwoju wizualnego przy filmach Marvel Cinematic Universe, takich jak Thor, Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie i Avengers. Pojawił się także w innych filmach, takich jak Iron Man 3, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Avengers: Czas Ultrona, Thor: Mroczny Świat, Strażnicy Galaktyki i Ant-Man.

Ze swoim doświadczeniem i talentem Charlie Wen wydaje się być solidnym wyborem na stanowisko dyrektora kreatywnego w Epic Games. Teraz musimy tylko poczekać i zobaczyć, jakie nowe, epickie przygody nam przygotował.

A ty, myślisz, że Charlie Wen sprawdzi się jako dyrektor kreatywny Epic Games? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach!

Fortnite jest dostępny na PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series X|S, Xbox One, PC i urządzeniach mobilnych. Więcej informacji na temat trybu Battle Royale znajdziesz na tej stronie.

Źródło: www.ruetir.com