Twórca „Fortnite” został ukarany grzywną w wysokości 201 milionów funtów i nakazał zaprzestanie oszukiwania graczy


Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych (FTC) uderzyła Fortnite deweloper Epic Games z grzywną w wysokości 201 milionów funtów (245 milionów dolarów), ponieważ firma rzekomo pozwalała dzieciom „zbierać nieautoryzowane opłaty bez udziału rodziców”.

Zamówienie zostało ogłoszone dzisiaj (14 marca) i stwierdza, że ​​Epic Games musi zapłacić grzywnę z powodu „ciemnych wzorców”, które rzekomo nakłaniały graczy do dokonywania niezamierzonych zakupów gier.

FTC twierdziło, że firma Epic stosowała sztuczki projektowe, aby skłonić graczy „w każdym wieku” do niezamierzonego dokonywania zakupów w grze za prawdziwe pieniądze, z „sprzeczną z intuicją, niespójną i mylącą konfiguracją przycisków”, która doprowadziła do niechcianych zakupów.

Organ rządowy twierdził również, że firma Epic Games ułatwiała dzieciom dokonywanie zakupów w grach bez uzyskania zgody rodzica, a także zemściła się na klientach, którzy kwestionowali nieautoryzowane opłaty, blokując ich konta.

Fortnite, Strzelba Havoc Pump. Źródło: Epickie gry.

Oprócz grzywny w wysokości 201 milionów funtów, nakaz zakaże firmie Epic dalszego korzystania z tych ciemnych wzorów i przestanie zezwalać graczom na dokonywanie zakupów bez zgody. Dodatkowo, Fortnite programista nie będzie już mógł blokować kont graczy za kwestionowanie nieautoryzowanych obciążeń z wystawcą karty kredytowej.

FTC głosowało 4-0 za zatwierdzeniem zamówienia i powiedziało, że pieniądze zostaną wykorzystane do zwrotu pieniędzy klientom. Według tej strony każdy, kto kupił niechciane przedmioty w grze, którego konto zostało zablokowane za kwestionowanie nieautoryzowanych obciążeń lub gdy dzieci użyły swojej karty kredytowej do dokonania podobnie nieautoryzowanych zakupów, może ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Obecnie grzywny nałożone przez FTC na Epic Games wynoszą ponad pół miliarda dolarów, ponieważ firma zgodziła się już zapłacić 226 milionów funtów (275 milionów dolarów) za naruszenie ustawy o ochronie prywatności dzieci w Internecie.

W zeszłym tygodniu firma Epic Games udostępniła rozdział 4 sezonu 2 Fortnitektóra dodała nową mapę i strzelbę zdolną zabić gracza jednym uderzeniem.

W innych wiadomościach z gier, Total War: Warhammer 3 ujawniło nadchodzące DLC Forge Of The Chaos Dwarfs w ognistym nowym zwiastunie.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6410a113cdf94b158f772582145ba55d&url=https%3A%2F%2Fwww.nme.com%2Fnews%2Fgaming-news%2Ffortnite-studio-hit-with-201million-fine-and-ordered-to-stop-tricking-players-3413448&c=9146517243589798539&mkt=fr-fr