Twórca Fortnite opuszcza swój post

Fortnite: weteran Donald Mustard odchodzi na emeryturę po 25 latach pracy w branży gier wideo.

Ogłoszenie wyjazdu

Weteran Fortnite Donald Mustard ogłosił, że odchodzi na emeryturę ze stanowiska głównego dyrektora kreatywnego Epic, a to ostatnie zacznie obowiązywać w tym miesiącu. Wśród wielu jego osiągnięć jest szczególnie dumny, „że miał okazję przyczynić się do powstania i ukształtowania Fortnite”. Dodaje również: „Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z wami wszystkimi przyszłością Fortnite jako gracz! Zespoły są w dobrych rękach i pracują nad ogromnymi, zapierającymi dech w piersiach projektami!!! »

Imponująca podróż

Brzmienie tego przesłania sugeruje, że jest to rzeczywiście odwrót, a nie początek nowej przygody rozwojowej. I szczerze mówiąc, gdybym był szefem studia kreatywnego takiego jak Fortnite, przestałbym pracować lata temu.

Pierwsze wzmianki o Donaldzie Mustardu sięgają czasów zdjęć do gry akcji BloodRayne na konsolę PS2, ale zwraca uwagę przede wszystkim jego główna rola w kultowej strzelance Advent Rising z 2005 roku, którą zaprojektował wraz ze swoim bratem Geremym. Bracia założyli także Chair Entertainment, które zostało przejęte przez Epic Games w 2008 roku. Jako członek Epic Donald Mustard kierował takimi grami, jak oszałamiający Metroidvania Shadow Complex i doskonała mobilna gra akcji Infinity Blade.

W 2016 roku Donald Mustard został głównym dyrektorem kreatywnym Epic, rok przed premierą Fortnite. W tamtym czasie Fortnite był projektowany jako strzelanka kooperacyjna z elementami obrony wieży, a koncepcja ta przetrwała w trybie Ratowanie Świata. Chociaż powstały tryb Battle Royale był wyraźnie inspirowany grą PlayerUnknown’s Battlegrounds, zapewnił grze niesamowity sukces i ugruntował pozycję Fortnite jako areny dla crossoverów IP i eksperymentów z metaversem, które wywarły ogromny wpływ nie tylko na dziedzinę gier wideo, ale także we wszystkich pola rozrywki.

Nowy rozdział

Donald Mustard kończy swoje przesłanie na temat przejścia na emeryturę słowami: „Jestem zachwycony możliwością spędzania czasu z moją żoną i rodziną i jestem na zawsze wdzięczny Timowi Sweeneyowi i rodzinie Epic Games”.

Jeśli nadal chcesz nauczyć się grać w Fortnite, możemy Ci pomóc.

Źródło: www.bing.com