Twórca Fortnite odchodzi z Epic Games

Znany menadżer kreatywny po udanej karierze odchodzi na emeryturę

Genialna kariera w branży gier wideo

Donald Mustard, główny dyrektor kreatywny firmy Fortnite zajmującej się tworzeniem gier, po niesamowitej podróży w tym miesiącu odejdzie na emeryturę. W trakcie swojej kariery Mustard był dyrektorem kreatywnym i technicznym gry Shadow Complex, okrzykniętej jedną z najlepszych gier „Metroidvania”, jakie kiedykolwiek powstały. Gra Shadow Complex, wydana na platformie Xbox Live Arcade na konsoli Xbox 360 w 2009 roku, ustanowiła nowy rekord sprzedaży, sprzedając 200 000 egzemplarzy w ciągu tygodnia.

Dziedzictwo rewolucyjnych gier

W poście na temat dumy z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Od ambitnego Advent Rising, przez początki ChAIR, gdzie stworzyliśmy Undertow, Shadow Complex i trylogię Infinity Blade, aż po zaszczyt zobaczenia, jak nasz mały zespół dołączył do Epic, każdy nowy rozdział pozwolił mi osiągnąć coś nowego i oryginalnego. Mustard jest szczególnie dumny z tego, że przyczynił się do powstania i ewolucji Fortnite, który stał się prawdziwym fenomenem gier wideo.

Obiecująca przyszłość

„Nie mogę się doczekać spędzenia czasu z żoną i rodziną i jestem na zawsze wdzięczny @TimSweeneyEpic i rodzinie Epic Games” – napisał. W 2016 roku Mustard został globalnym dyrektorem kreatywnym w Epic Games, zarządzając innymi projektami, takimi jak Battle Breakers i pierwsza na dużą skalę gra VR firmy Epic, Robo Recall. Potem przyszedł Fortnite. „Jestem zaszczycony, że mogę być częścią zespołu, który każdego dnia stara się dawać „radość i zachwyt” społeczności Fortnite! Uwielbiamy widzieć was na żywo w każdej chwili” – dodał.

Po karierze pełnej sukcesów i innowacji w branży gier wideo Donald Mustard przejdzie na emeryturę i będzie mógł w pełni cieszyć się życiem osobistym. Jego wkład w gry takie jak Shadow Complex i Fortnite pozostanie dziedzictwem, które naznaczy branżę gier wideo.

Źródło: www.bing.com