Fortnite twórca kpi z porażki Metaverse – organizujemy pogrzeb!

Fortnite twórca kpi z porażki Metaverse

W ostatnich miesiącach wiele projektów z milionowymi budżetami zakończyło swoje istnienie. Jednym z takich projektów był metaverse, który zawsze miał dużą bazę krytyków. Szef Epic Games, Tim Sweeney, słusznie kpił z porażki tego projektu i wzywał do organizacji internetowego pogrzebu dla uczczenia jego śmierci.

Kpi z nieudanych prób wirtualnych wszechświatów

Tim Sweeney, szef Epic Games, zawsze był krytykiem metaverse. Jednak w marcu ubiegłego roku przyjrzał się niektórym projektom w ramach metaverse dobrym okiem. Ostatecznie jednak zdecydował, że nie jest to odpowiedni kierunek działań dla firmy. Teraz, gdy wiele projektów upadło, Sweeney postanowił złożyć hołd sukcesowi gier takich jak Fortnite, który ma setki milionów użytkowników w przeciwieństwie do wielu projektów w metaverse.

Zorganizujmy pogrzeb online

Na swoim profilu na Twitterze Sweeney powiedział: „Metaverse jest martwy! Zorganizujmy pogrzeb online, aby 600 000 000 aktywnych miesięcznie użytkowników Fortnite, Minecraft, Roblox, PUBG Mobile, Sandbox i VRChat mogło wspólnie opłakiwać jego odejście w 3D w czasie rzeczywistym”.

Meta koncentruje się na sztucznej inteligencji

W międzyczasie, Meta, wcześniej Facebook, anulowała wszystkie projekty metaverse i skupia się na bębnach i sztucznej inteligencji.

„Metaverse jest martwy! Zorganizujmy pogrzeb online, aby 600 000 000 aktywnych miesięcznie użytkowników Fortnite, Minecraft, Roblox, PUBG Mobile, Sandbox i VRChat mogło wspólnie opłakiwać jego odejście w 3D w czasie rzeczywistym” – Tim Sweeney, szef Epic Games.

Źródło: https://www.ruetir.com/2023/05/fortnite-creator-mocks-the-failure-of-the-metaverse-and-calls-to-organize-a-farewell-online-funeral-ruetir-com/.