Twórca Fortnite Donald Mustard odchodzi z Epic Games

Dyrektor kreatywny Epic Games, Donald Mustard, ogłosił w mediach społecznościowych, że w tym miesiącu odejdzie na emeryturę. Ta decyzja to duża zmiana zarówno dla Mustarda, jak i dla Epic, biorąc pod uwagę, że Mustard w dużym stopniu przyczynił się do sukcesu Fortnite, który na przestrzeni lat wygenerował miliardy dolarów przychodów. Mustard spędził 25 lat w branży gier.

Niezwykła podróż w branży gier

W trakcie swojej kariery Mustard pracował nad takimi grami jak Advent Rising. Był także częścią zespołu, który w 2005 roku założył Chair Entertainment, słynące z hitowej gry mobilnej Infinity Blade. Mustard przyczynił się także do powstania takich tytułów jak Undertow i Shadow Complex. Seria Infinity Blade przyciągnęła uwagę firmy Epic Games, twórcy silnika gry Unreal, a w 2008 roku firma Epic przejęła Chair Entertainment.

Następnie Mustard kierował wieloma projektami w Epic Games, w tym doprowadził Fortnite do sukcesu dzięki trybowi Battle Royale.

Emerytura i uznanie

Mustard ogłosił wczoraj swoją emeryturę na X (dawniej Twitterze). Oto pełny tweet:

„Po niesamowitej podróży w tym miesiącu odchodzę na emeryturę ze stanowiska dyrektora kreatywnego w Epic. Spędziłem prawie 25 lat w branży gier, współpracując z najbardziej utalentowanymi talentami w branży i jestem bardzo dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Od Advent Rising po stworzenie ChAIR, w którym opracowaliśmy Undertow, Shadow Complex i trylogię Infinity Blade, po zaszczyt dołączenia naszego małego zespołu do Epic – każdy nowy rozdział pozwolił mi osiągnąć coś nowego i oryginalnego. Jestem szczególnie dumny, że pomogłem stworzyć i ukształtować Fortnite.

Jestem zaszczycony, że mogę być częścią zespołu, który każdego dnia stara się dawać „radość i zabawę” społeczności Fortnite! Uwielbiamy patrzeć, jak przeżywasz każdą chwilę – wyskakując po raz pierwszy z autobusu bojowego, oglądając rakietę pękającą w niebie, tańcząc z przyjaciółmi po Królewskim Zwycięstwie, wessając do czarnej dziury lub porwanej przez morze jako Wyspa się odwraca – i tak dalej! Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z wami wszystkimi przyszłością Fortnite jako gracz! Zespoły są w dobrych rękach i pracują nad ogromnymi, zapierającymi dech w piersiach i niesamowitymi projektami!!! »

Mustard nie może się doczekać spędzenia czasu z żoną i rodziną i dziękuje @TimSweeneyEpic oraz rodzinie Epic Games za ich wsparcie.

Historia sukcesu w branży gier

To odejście oznacza koniec niezwykłej podróży Donalda Mustarda w branży gier. Jego praca nad Fortnite i innymi tytułami pomogła ukształtować krajobraz gier. Jego determinacja i talent uczyniły z niego istotną postać w branży. Życzymy mu szczęśliwej i satysfakcjonującej emerytury.

Źródło: www.bing.com