Fortnite: Trio usunięte z gry w wersji 24.40 – nowy tryb rankingowy i zmiany w rozgrywce.

Zmiany w Fortnite: Trio usunięte z gry w wersji 24.40

W najnowszej aktualizacji do Fortnite, widzimy kilka poważnych zmian w rozgrywce i wielkości drużyny. Aktualizacja 24.40 dodaje zupełnie nowy tryb rankingowy, ale także pewne zmiany w trójkach. Firma Epic podjęła decyzję wykonawczą o całkowitym usunięciu trio z gry Fortnite, zostawiając miejsce tylko dla duetów, solo i quadów. To zirytuje kilku graczy, ale są powody takiej decyzji.

Trio usunięte z Fortnite w 24.40

Trójki zostały pierwotnie wprowadzone do gry w grudniu 2020 r., podczas rozdziału 2 sezonu 5, jako tymczasowy dodatek do gry. Fakt, że trwał tak długo, jest tylko świadectwem sukcesu, jaki odniósł ze społecznością. Ogłoszenie zostało ogłoszone dnia 16 maja 2023 r na Fortnite Konto na Twitterze ku wielkiemu niezadowoleniu.

„Tymczasowy” dodatek do Fortnite trwało latami, a wielu graczy oparło całą swoją drużynę na dwóch innych członkach drużyny. Znalezienie czwartego nie jest wcale takie łatwe, jeśli masz już swój trójkąt na klucz.

Zmiana jest najprawdopodobniej związana z wprowadzeniem zupełnie nowego trybu rankingowego, który został udostępniony wraz z aktualizacją. Obecnie w trybie rankingowym dostępne są tylko gry solo, duety i drużyny w trybie Battle Royal oraz duety w trybie budowania zerowego. Spodziewam się, że decyzja o pozbyciu się Trio jest próbą ograniczenia czasu oczekiwania i dobierania graczy do minimum. Być może, gdy baza graczy zacznie zbierać się do rozgrywek rankingowych, zobaczymy powrót uwielbianych trójek Fortnite. Społeczność jest oczywiście wściekła na tę zmianę.

Czy nadal możesz grać w Trio?

Możesz. Nadal można połączyć siły z dwoma innymi graczami i wyłączyć funkcję autouzupełniania. Nie oznacza to jednak, że zostaniesz wrzucony do meczu z innymi trio Fortnite. Będziesz musiał grać w niekorzystnej sytuacji lub spróbować poznać nowych przyjaciół. Więc który jest trudniejszy?

Aby uzyskać więcej informacji o nowościach w wersji 24.40, zajrzyj na naszego bloga: https://t.co/oSyuTGUbEk

Źródło: PC Invasion.