Tim Sweeney zapowiada możliwy powrót Fortnite na iOS w 2023 roku


Fani Fortnite radujcie się! Wygląda na to, że popularna gra typu battle royale może powrócić na urządzenia z systemem iOS w 2023 roku, jeśli wskazówka dyrektora generalnego Epic Games, Tima Sweeneya, będzie jakąkolwiek wskazówką.

Ta wiadomość pochodzi z tweeta Sweeneya, który po prostu brzmi: „W przyszłym roku na iOS!” Fortnite był jedną z najpopularniejszych gier na iOS, zanim został zamknięty. W tamtym czasie Sweeney stwierdził, że firma Epic była zobowiązana do przywrócenia Fortnite do App Store, ale tylko wtedy, gdy „zasady Apple nie będą już kolidować ze swobodą programistów w zakresie rozpowszechniania ich aplikacji według własnego uznania”.

Związane z: Epic najwyraźniej anuluje wcześniej Fortnite Winterfest, ponownie dodaje Rocket Launcher

To oświadczenie odnosi się do trwającej batalii prawnej między Epic a Apple, która rozpoczęła się w sierpniu 2020 r., kiedy Epic wprowadził system płatności bezpośrednich za aplikację Fortnite w App Store. Firma Apple usunęła aplikację ze Sklepu z powodu naruszenia jej zasad. Epic następnie złożył pozew przeciwko Apple w związku z domniemanymi naruszeniami prawa antymonopolowego.

Teraz, gdy spór się zakończył, Epic wydaje się planować ostateczny powrót Fortnite do App Store. To dobra wiadomość dla graczy Fortnite na urządzeniach z systemem iOS, którzy nie mogli uzyskać dostępu do gry od czasu jej usunięcia ze sklepu.

Warto zauważyć, że tweet Sweeneya nie określał harmonogramu powrotu Fortnite na urządzenia z systemem iOS, powołując się jedynie na rok 2023, ani bezpośrednio nie potwierdzając, że odnosi się konkretnie do Fortnite. Jednak fani uważają, że jest bardzo mało prawdopodobne, że odnosi się do czegokolwiek innego.

Tymczasem Fortnite pozostaje dostępne na innych platformach, w tym na PC, Mac, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch. Gracze na tych platformach mogą nadal cieszyć się grą, czekając na powrót do iOS.

Ogólnie rzecz biorąc, ta wiadomość jest obiecującym rozwiązaniem dla fanów Fortnite na urządzeniach z systemem iOS. Chociaż nie jest jasne, kiedy dokładnie gra powróci do App Store, fakt, że Epic pracuje nad tym celem, jest pozytywnym znakiem.

https://www.gamepur.com/news/tim-sweeney-teases-fortnites-possible-return-to-ios-in-2023 Tim Sweeney zapowiada możliwy powrót Fortnite na iOS w 2023 rokuŹródło : https://24ssports.com/tim-sweeney-teases-fortnites-possible-return-to-ios-in-2023/