The Game Awards łączy siły z Fortnite w celu uzyskania nagrody dla najlepszej wyspy stworzonej przez użytkowników

The Game Awards wita nową kategorię dla kreatywnych graczy Fortnite

Epic Games i The Game Awards ogłosiły, że w tym popularnym programie pojawi się nowa kategoria, w której wyróżniona zostanie najlepsza wyspa Fortnite stworzona przez użytkowników. Fani mogą odwiedzić specjalną wyspę stworzoną przez Studio 568 i Nighttime i sprawdzić 10 nominowanych wysp, aby wybrać swoją ulubioną. Projekt obejmuje także minigrę, która pozwala eksplorować wyspę i rozwiązywać zagadki, aby zbierać trofea Game Awards w zamian za dodatkowe XP w grze.

Szczegóły i zagadnienia tego nowego wydarzenia

Inicjatywa ta pojawiła się po ogłoszeniu wczoraj nominowanych do The Game Awards. W tej chwili nie jest jasne, czy głos użytkownika na najlepszą wyspę Fortnite całkowicie zadecyduje o wyniku, czy też będzie on liczył tylko 10%, a jury składające się z mediów i wpływowych osób będzie miało za zadanie odpowiedzieć na pozostałe 90%, podobnie jak w przypadku większości nagrody serialu.

Ta informacja nie została udostępniona w ogłoszeniu i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli pojawi się więcej szczegółów. Gala Game Awards 2023 będzie transmitowana 7 grudnia w Peacock Theatre w Los Angeles. Ceremonia rozpocznie się o 16:30 czasu PST, 19:30 EST, 12:30 GMT 8 grudnia i 1:30 czasu CET.

Nominowani do gry roku

Nominowani w kategorii Gra Roku to Baldur’s Gate 3, Resident Evil 4, Super Mario Bros. Wonder, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Alan Wake 2 i Marvel’s Spider-Man 2. Tymczasem Fortnite tymczasowo powrócił na pierwotną wyspę, bijąc przy tym rekordy zaangażowania graczy.

Źródło: techraptor.net