Overwatch 2 – Blizzard odpowiada na krytykę fansów.

Ocena nowej gry Zelda

Nowa gra Zelda, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszych 3 dni. Jest to najszybciej sprzedająca się gra Zelda, najszybciej sprzedająca się gra Switch w Europie i najszybciej sprzedająca się gra Nintendo w Europie wszechczasów. Czy jednak ta gra zasługuje na takie uznanie, jeśli jest podobna do Breath of the Wild? Czy jest wystarczająco innowacyjna? Posłuchaj dyskusji w nowym odcinku Game Kast!

Overwatch 2

Blizzard zaproponował plan działania na kolejne trzy sezony Overwatch 2, a PvE jest jego częścią. Jednak rozwój PvE jest mniej zaawansowany niż oczekiwano, co spowodowało, że deweloperzy stanęli przed trudnym wyborem: kontynuować pracę nad nią w nadziei, że kiedyś będzie gotowa, czy po prostu zwolnić już ukończone zadania i skupić się na kolejnych grach na żywo. Ten wybór mocno uderzył w fanów. Ale teraz wygląda na to, że gra wieloosobowa zyska trochę uwagi. PvE jest częścią Overwatch 2, ale tylko te misje fabularne nie są tak naprawdę tym, co Blizzard obiecał w 2019 roku.

Próba Dead Space na Steamie

Jeśli chcesz przetestować remake Dead Space, teraz masz szansę! Możesz wypróbować 90-minutową wersję próbną za darmo na Steamie. Próba czasowa jest lepszą opcją niż system odzyskiwania, który jest dostępny na Steamie od 2015 roku. Teraz możesz po prostu kliknąć Zagraj teraz, a wtedy gra zostanie w pełni pobrana, a licznik czasu będzie śledzony. W grze nie ma limitu postępów, więc możesz zagrać tyle, ile możesz w 90 minut. Na razie ta opcja jest dostępna tylko dla Dead Space, ale być może Steam zachęci twórców gier do korzystania z tej nowej funkcji.

Nowy tryb rankingowy w Fortnite

Od tej aktualizacji w Fortnite możesz osiągnąć następujące rangi: Brązową, Srebrną, Złotą, Platynową, Diamentową, Elitarną, Bohaterską i Nierealną. Ranking można osiągnąć poprzez połączenie meczów kończących i eliminacji. Każdy z trybów gry ma oddzielną rangę. Dostępna jest również tabela wyników, w której możesz zobaczyć swój ranking w stosunku do reszty świata.

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Kilka tygodni temu Wielka Brytania odrzuciła przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. W Unii Europejskiej mieli ten sam tok myślenia, ale zasugerowali pewne środki zaradcze, aby utrzymać umowę. Na przykład konsumenci muszą mieć bezpłatną licencję na grę zakupioną od firmy Microsoft, aby móc przesyłać ją strumieniowo za pośrednictwem dowolnej usługi przesyłania strumieniowego w chmurze. Komisja uznała, że monopol na gry Call of Duty nie wpłynie negatywnie na konkurencję, ponieważ jest mniej popularny w Unii Europejskiej niż w reszcie świata.

Źródło: https://www.taylordailypress.net/game-cupboard-about-nintendo-overwatch-2-and-fortnite/.