Sygnały Fortnite szokują na początku trzeciej mapy


Fortnite oszołomił fanów, sygnalizując wczesne zakończenie swojej trzeciej mapy pod koniec bieżącego sezonu, za pośrednictwem wydarzenia na żywo o nazwie Fracture, które odbędzie się 3 grudnia o 21:00 czasu brytyjskiego.

Fracture zostało drażnione dziś wieczorem przez dewelopera Epic Games na zakończenie Fortnite Champion Series, pierwszego dużego osobistego konkursu Fortnite od kilku lat. Karta tytułowa Fracture pojawiła się po prezentacji trofeum turnieju, po prostu wymieniając datę, godzinę i opis nadchodzącego wydarzenia na żywo jako „Wydarzenie finałowe w rozdziale 3.”.

Każdy „rozdział” Fortnite w grze zakończył się do tej pory całkowitym ponownym uruchomieniem ukochanej wyspy Battle Royale. Po dwóch latach i 10 sezonach oryginalna wyspa gry została wciągnięta do czarnej dziury w październiku 2019 r. Po kolejnych dwóch latach, tym razem podzielonych na osiem sezonów, druga wyspa gry została odwrócona, aby odsłonić aktualną mapę leżącą pod nią w grudniu 2021 r. .

Fortnite pożegnał się z rozdziałem 2 i jego drugą mapą w wydarzeniu The End z przerzucaniem wyspy.

Każdy nowy rozdział był również zazwyczaj miejscem, w którym firma Epic wprowadzała nowe ważne mechaniki rozgrywki, takie jak dodanie w rozdziale 2 pływania, łodzi i innych pojazdów. W międzyczasie rozdział 3 dodał sprint, mantling i mechanikę No Build.

Dzisiejszego wieczoru fani Fortnite mają wiele pytań – tak jak bez wątpienia intencje Epic Games. Dlaczego Fortnite wydaje się tak szybko opuszczać swoją trzecią mapę – po zaledwie czterech sezonach, trwających tylko rok? Co oznacza „Złamanie” – i czy w tej rzekomej zmianie jest coś więcej, niż na pierwszy rzut oka? A jakie nowe dodatki przyniesie Rozdział 4?

Na to ostatnie pytanie mamy przynajmniej jakiś pomysł. Wycieki Fortnite są pewni, że w grudniu pojawi się długo wyczekiwany edytor Unreal, który, jak wcześniej obiecał Tim Sweeney, pojawi się w 2022 roku. dzięki narzędziom do tworzenia doświadczeń Fortnite, które są znacznie bardziej zaawansowane, niż pozwala na to obecny tryb kreatywny. Sweeney omawiał również wcześniej pomysł, aby twórcy treści mogli zarabiać na swojej pracy – coś, co obecnie nie jest możliwe w samym Fortnite. Dodanie tego wszystkiego do Fortnite prawdopodobnie wyląduje dobrze wraz z zupełnie nową mapą wyspy, aby przyciągnąć uwagę.

Być może tytuł tego wydarzenia, Fracture, jest ukłonem w stronę tego wszystkiego – Epic przekazuje więcej wodzy Fortnite twórcom treści i jeszcze bardziej zmniejsza znaczenie własnych podstawowych trybów Battle Royale. Na początku tego roku Sweeney stwierdził, że 50 procent czasu gry w Fortnite zajmowały doświadczenia stworzone przez twórców.

Ale to nie sugeruje, że własna historia Fortnite się skończyła – daleko od tego. W rozdziale trzecim zakończyła się nikczemna organizacja Wyobrażonego Zakonu, ale jej ogólny przywódca Geno wciąż jest na wolności i najwyraźniej czeka na skrzydłach na pełne i właściwe wprowadzenie. Jest też kwestia pożerającej Chrome mazi z bieżącego sezonu i stojącej za nią apokaliptycznej cywilizacji; obecnie prowadzony na Wyspie przez postać o imieniu The Herald, nazywa się ją złowieszczo „Nic”.

Czas na to wszystko jest również interesujący, ponieważ wydarzenie Fortnite’s Fracture ma się odbyć nieco ponad dwa tygodnie po premierze Call of Duty: Warzone 2.0. Nie wydaje się to zbiegiem okoliczności – zwłaszcza ogłoszenie tej wiadomości teraz, zaledwie kilka dni przed premierą odnowionego Battle Royale Activision. Przypomina mi się, kiedy Epic zaoferował fanom darmową przepustkę bitewną Fortnite w czasie, gdy Apex Legends po raz pierwszy spadło.

Czas spekulacji! Może Fracture może również wskazywać na inną dużą zmianę? Pokochałem obecną mapę Rozdziału 3 i cały rozwój, który miał miejsce na niej w ciągu ostatnich 12 miesięcy i czterech sezonów. Dla mnie jest to teraz najlepszy jak dotąd dla całego Fortnite, z ulubionymi obszarami fanów, zremiksowanymi klasykami i mnóstwem pisanek. Chciałbym, żeby został dłużej… a może tak będzie? Być może rozdział 3 kończy się tak szybko, ponieważ ta mapa pozostanie jedną z dwóch do wyboru – pomysł, którego Fortnite jeszcze nie wypróbował, ale taki, z którym jego konkurenci od dawna się bawią. Fortnite’s Island ma teraz dwie strony – czy obecna mapa Rozdziału 3 może pozostać, z odnowioną mapą Rozdziału 2 jako nową opcją dla Rozdziału 4?

Jedno jest pewne: pozostało mniej niż trzy tygodnie Fortnite Chapter 3. A w miarę jak odliczają się dni – a nowość Warzone 2.0 przemija – Epic Games bez wątpienia będzie bardziej drażnić.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6371af4d29f74af383c1d299038b3039&url=https%3A%2F%2Fwww.eurogamer.net%2Ffortnite-signals-shock-early-end-to-its-third-map&c=17139646087471618074&mkt=fr-fr