Spadająca wycena wydawcy Fortnite uwydatniona przez epicką transakcję z Disneyem – The Information

Walt Disney inwestuje w Epic Games

Według The Information Walt Disney zainwestował w Epic Games i tym samym wycenia firmę produkującą gry wideo na 22,5 miliarda dolarów, co oznacza znaczny spadek w porównaniu z wyceną sprzed dwóch lat. Z raportu wynika, że ​​kwota inwestycji Disneya wynosząca 1,5 miliarda dolarów, ujawniona w środę podczas ogłoszenia wyników, zapewni gigantowi rozrywki 9% udziałów w Epic Games.

Jak dodał raport, cena zapłacona przez Disneya jest mniej więcej zgodna z wycenami dokonanymi niedawno przez fundusze inwestycyjne, takie jak Fidelity, T. Rowe Price i Blackrock, za ich udziały w Epic Games. Epic Games, właściciel popularnej gry „Fortnite”, zostało wycenione na 31,5 miliarda dolarów, gdy w kwietniu 2022 roku zebrało fundusze od Sony Group Corp i rodzinnego holdingu stojącego za Lego Group.

Umowa Disney-Epic umożliwi obu firmom stworzenie „ogromnego Disney Universe”, w którym konsumenci będą wchodzić w interakcję z postaciami i historiami z filmów Disney, Pixar, Marvel, Gwiezdne Wojny i Avatar. Według dyrektora generalnego Boba Igera „jest to największe w historii Disneya wejście w świat gier i oferuje znaczne możliwości wzrostu i ekspansji”.

Reakcje Disneya i Epic Games

Disney i Epic Games nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz ze strony Reutersa. Ich partnerstwo toruje drogę do bezprecedensowej współpracy, która może na nowo zdefiniować świat gier wideo i rozrywki.

Synergia pomiędzy franczyzami Disneya a platformą gier Epic Games może otworzyć nowe perspektywy dla graczy i fanów uniwersum Disneya. To partnerstwo obiecuje znaczący rozwój w świecie gier wideo.

Partnerstwo pomiędzy Disneyem i Epic Games otwiera także możliwości rozwoju i innowacji w technologii interaktywnej rozrywki. Świadczy to o chęci Disneya zaistnienia w sektorze gier wideo poprzez strategiczną współpracę z głównymi graczami w branży.

Źródło: www.saltwire.com