Sony twierdzi, że kierowcy domagają się możliwości dodania Fortnite do swoich zderzaków

Współpraca Hondy i Sony

Przyszła Honda wkrótce będzie mogła wyświetlać postęp gry w Fortnite z przodu samochodu. Honda i Sony połączyły siły, aby wypuścić Afeela EV, a wiele zaawansowanych technologicznie aspektów tego samochodu inspirowanego grami zostało zaprezentowanych podczas niedawnych targów Consumer Electronics Show (CES).

Cyfrowa siatka z wieloma opcjami

Kolejną zaletą Afeela EV jest siatka „Media Bar”, która umożliwia kierowcy przeglądanie wielu opcji, w tym gier takich jak Fortnite. Pojazdy elektryczne, które nie wymagają skierowanej do przodu kratki do chłodzenia silników, jak to ma miejsce w samochodach napędzanych benzyną, zdecydowały się na solidne zderzaki. Honda i Sony poszły dalej, przekształcając zderzak samochodu koncepcyjnego w cyfrowy ekran. Wyświetlacze obejmują Spider-Mana, Fortnite, a nawet spersonalizowane przez kierowcę wiadomości z okazji urodzin.

Znaczący postęp technologiczny

Afeela EV ma również zintegrowaną technologię AR. Mapy 3D można wyświetlać na ekranie prototypów samochodów. Podczas ładowania lub w trybie akcesoriów pasażerowie będą mogli także grać w gry wideo i oglądać filmy na ekranach w całym pojeździe.

Nowe funkcje spółki joint venture zajmującej się sedanami

Kontroler do gier PlayStation 5 był używany przez Izumi Kawanishi, prezes Sony Honda Mobility, do prowadzenia samochodu po scenie CES. Chociaż obsługa gamepada nie jest ogólnodostępna, obie firmy ogłosiły dziesiątki nowych funkcji we wspólnym sedanie. Samochód ten będzie zasilany akumulatorem litowo-jonowym o mocy ponad 240 koni mechanicznych. Honda ogłosiła, że ​​zacznie przyjmować zamówienia na samochody w 2025 r., a sedan będzie dostępny w 2026 r.

Wpływ partnerstwa na branżę motoryzacyjną

Samochód pojawił się także w nadchodzących aktualizacjach popularnej gry wyścigowej Gran Turismo 7. Ten postęp technologiczny wyznacza nową erę w branży motoryzacyjnej, torując drogę innowacyjnemu połączeniu technologii gier i mobilności.

Źródło: ustimespost.com