Sony integruje Fortnite z samochodem (zderzak)

Afeela EV, samochód przyszłości

Jak wynika z nowego filmu o samochodzie, Sony i Honda opracowują rewolucyjny samochód elektryczny, Afeela EV, który będzie wyświetlał komunikaty i obrazy na przednim zderzaku.

Widzimy ekran zderzaka – przepraszam, „Pasek multimediów” – zaczynający się od 3:17 na filmie. Film pokazuje także bardziej sensowne zastosowania paska multimediów, takie jak wyświetlanie nazwy samochodu, czerwonego znaku ostrzegawczego, a nawet wiadomości urodzinowej. Jednak film pokazuje również, jak wyświetlić logo z gier wideo, takich jak Spider-Man: Across the Spider-Verse, Fortnite i Horizon Forbidden West Complete Edition, co wygląda po prostu śmiesznie.

To nie jedyna dziwna – i potencjalnie rozpraszająca i niebezpieczna – funkcja wbudowana w samochód z ekranem. Jedna z funkcji „Monster View” nakłada wirtualne potwory kaiju na fragmenty drogi widoczne na ekranie deski rozdzielczej i zachęca kierowcę do „łapania uciekających potworów”. Zachęcanie ludzi do ścigania wirtualnych stworzeń, które tylko oni mogą zobaczyć podczas poruszania się po ruchliwych ulicach miasta, wydaje się złym pomysłem.

Funkcje, które są zarówno rewolucyjne, jak i niepokojące

Dodatkowo możliwe jest także oglądanie filmów na gigantycznym ekranie deski rozdzielczej samochodu, co wydaje się jeszcze gorszym pomysłem!

Jakie mogą być potencjalne zagrożenia związane z tą technologią? Zdjęcie: Mobilność Sony Honda

Zaleca się obejrzenie całego filmu, aby zorientować się, co Sony i Honda planują dla Afeeli. (Jest też kilka innych nowych filmów o samochodzie). Należy jednak zaznaczyć, że Afeela w opisie YouTube opisana jest jako „prototyp”, co oznacza, że ​​wszystko pokazane w filmie może się zmienić, zanim planowany przez Sony i Hondę samochód trafi na rynek. Ameryka Północna w 2026 roku.

Źródło: www.bing.com