Snoop Dogg wraz z synem zakłada wytwórnię gier wideo inspirowaną Fortnite

Snoop Dogg zakłada nową firmę zajmującą się grami wideo o nazwie „Death Row Games”

Snoop Dogg i świat gier wideo

Legendarny raper Snoop Dogg rozszerza teraz kultową wytwórnię Death Row Records, którą nabył w 2022 roku, o świat wydawniczy gier. Jak donosi Afrotech, Snoop Dogg i jego syn Cordell Broadus uruchomili właśnie Death Row Games. Ta nowa firma będzie platformą dla twórców i artystów z mniejszości, którzy będą mogli tworzyć i publikować swoje gry w Fortnite za pośrednictwem edytora Unreal.

Świat możliwości

Edytor Unreal dla Fortnite został wydany na początku 2023 roku. Jest to zasadniczo tańsza i uproszczona wersja Unreal Engine 5. Umożliwia to początkującym programistom tworzenie niestandardowych dzieł i łatwe publikowanie ich publiczności, dostępnej bezpośrednio przez klienta Fortnite.

Z edytora Unreal Editor dla Fortnite może korzystać każdy, jednak celem Death Row Games jest najprawdopodobniej promowanie twórczości artystów publikowanych pod jego skrzydłami. Zapewni im to uprzywilejowaną widoczność w przeglądarce gier.

Obecność w świecie gier

Cordell Broadus był ostatnio dyrektorem kreatywnym gry kryptowalutowej Doge Dash, a Snoop Dogg użyczył już swojej podobizny kilku popularnym grom wideo, w tym Call of Duty, Tekken, Def Jam: Fight for NY, True Crime: Streets of LA, Madden i NHL firmy EA Sports, a także własną grę Way of the Dogg.

Celem wytwórni Death Row Games jest stać się „domem” dla różnorodnych twórców w ekosystemie gier i być częścią narracji, podkreślając reprezentację mniejszości w branży. Chodzi o uczestnictwo w podejmowaniu decyzji i opowiadanie historii różnorodnych twórców ze społeczności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

Snoop Dogg i jego syn Broadus są zdeterminowani, aby podkreślić różnorodność w branży gier wideo, jednocześnie przyczyniając się do ewolucji tego sektora od wewnątrz.

Źródło: www.gameshub.com