Słynny mistrz wiedzy Fortnite, Donald Mustard, opuszcza Epic Games.

Donald Mustard, główny twórca Fortnite, ogłosił niedawno, że po siedmiu latach pełnienia funkcji dyrektora kreatywnego odchodzi z Epic Games. Podczas swojej kadencji Mustard był odpowiedzialny za złożoną historię Fortnite, która toczyła się przez wiele sezonów od jego premiery w 2017 roku. W szczególności przedstawił wyspę gry jako głównego bohatera, z ważnymi wydarzeniami, takimi jak czarna dziura, sześcian, burze chromu i uderzenia meteorytów.

Ponadto Fortnite stał się synonimem szerokiej współpracy z głównymi firmami intelektualnymi, takimi jak Transformers, Stranger Things, Star Wars i Dragon Ball Z, które wprowadziły do ​​gry postaci i lokalizacje.

Rozpoczyna się nowy rozdział

„Każdy nowy rozdział pozwolił mi osiągnąć coś nowego i oryginalnego. Jestem szczególnie dumny, że miałem okazję przyczynić się do powstania i ewolucji Fortnite” – powiedział Mustard, wspominając swój wkład w ciągu 25 lat pracy w branży gier, a także czas spędzony w Epic Games.

O odejściu Mustarda z Epic Games poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych, w których poinformował o rezygnacji z funkcji dyrektora kreatywnego firmy. Wyraził wdzięczność za możliwość pracy z najbardziej utalentowanymi ludźmi w branży gier i jest dumny z tego, co wspólnie osiągnęli.

Mustard dołączył do Epic Games po przejęciu ChAIR Entertainment Group, gdzie pomagał tworzyć takie gry jak Undertow i Shadow Complex na konsolę Xbox 360, a także trylogię gier Infinity Blade na urządzenia z systemem iOS.

Przyszłość Fortnite’a

Chociaż Mustard nie ujawnił swoich planów na przyszłość, wyraził podekscytowanie możliwością spędzenia czasu z żoną i rodziną. Dyrektor generalny Epic Games Tim Sweeney podziękował mu za „niesamowite chwile i osiągnięcia”, a wiceprezes Mark Rein powiedział, że „to ogromny zaszczyt widzieć [sa] kariera rozkwita i będzie [son] przyjaciel”.

Mustard zakończył słowami: „Nie mogę się doczekać, aż będę mógł dalej grać w Fortnite razem z wami wszystkimi! Zespoły są w dobrych rękach i pracują nad niesamowitymi i zapierającymi dech w piersiach projektami! »

Incydent z innym programistą

Z innych wieści ze świata gier wynika, że ​​w biurze twórcy gry Stalker 2: Heart Of Chornobyl wybuchł pożar, w wyniku którego zniszczone zostało całe piętro, a straty wyniosły 1,5 miliona koron czeskich.

Źródło: www.bing.com