Showrunner Doctor Who odrzucił pogłoski o crossoverze Fortnite

Russell T. Davies odrzuca spekulacje na temat możliwej współpracy Fortnite z Doctor Who

Po miesiącach spekulacji i plotek na temat możliwej współpracy Fortnite z popularnym brytyjskim serialem science-fiction Doctor Who fani otrzymali rozczarowującą wiadomość od showrunnera serialu, Russella T. Daviesa.

Według Eurogamer Davies na Instagramie odniósł się do plotek krążących po tym, jak ciekawy komentator poprosił o wyjaśnienia w tej sprawie. W zwięzłej odpowiedzi Davies obalił pomysł współpracy, kategorycznie nazywając go „czystym mitem” i potwierdzając, że nie ma żadnych postępów w związku z tym rzekomym partnerstwem.

Spekulacje i czekanie

Oczekiwania dotyczące możliwego skrzyżowania Fortnite i Doctor Who stale rosną, zwłaszcza że w listopadzie zbliża się 60. rocznica serii. Spekulacje pojawiły się w zeszłym roku, a przeciekający z Fortnite iFireMonkey zasugerował możliwe pojawienie się treści związanych z kultowym serialem już w kwietniu. Wyciek sugerował włączenie „2 skórek, 2 kilofów, 1 lotni i 1 emotki” w ramach oczekiwanego wydarzenia.

Podczas gdy społeczność Fortnite z niecierpliwością czekała na wieści o współpracy, rozdział 5 gry rozpoczął się serią znaczących aktualizacji, w tym wprowadzeniem Lego Fortnite, Rocket Racing i Fortnite Festival. Pomimo braku zawartości Doctor Who, Rozdział 5 Sezon 1 zawiera kilka głośnych kolaboracji, w tym włączenie Petera Griffina z Family Guy i Solid Snake’a z Metal Gear Solid do przepustki bojowej, a także wydarzenie w środku sezonu z udziałem Żółwi Ninja , Niszczarka i Splinter.

Przyszłość Fortnite’a

Włączenie najsłynniejszych franczyz i postaci fikcyjnych na świecie do Fortnite nie wykazuje żadnych oznak zatrzymania. Wprowadzenie Doktora Who do świata gier może sprawić, że stanie się on ważną częścią tworzenia Fortnite jako najważniejszego filaru popkultury.

Fortnite pozostaje dostępny na różnych platformach, w tym Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, PC i urządzeniach mobilnych, oferując graczom różnorodną gamę wrażeń w grach.

Źródło: cogconnected.com