Sezon Fortnite’s Paradise wymaga nowych strzelb


FortniteCzwarty sezon Rozdziału 3 miał jak dotąd trudny początek. Ogromny błąd zdjął wszystko Fortnite serwery pod koniec sezonu 3 i zakończył sezon prawie 12 godzin wcześniej niż początkowo planowano. Podczas gdy nowy sezon „Paradise” był wolny od błędów, nowy Fortnite Przepustka bojowa sprawiła, że ​​fani chcą więcej. Teraz obecny wybór strzelb w grze wywołał gniew fanów.


Przechodząc wcześnie na grę free-to-play, Fortnite zarobił sobie i rozległej i lojalnej rzeszy fanów. W miarę upływu czasu i coraz więcej konkurentów podążało za modelem Epic Games, FortniteApel zaczął tracić blask. Strzelby to tylko najnowszy przykład Fortnite gracze skarżą się, że Epic walczył o utrzymanie swoich graczy. Jeśli przebojowy tytuł Battle Royale chce pozostać na szczycie list przebojów, będzie musiał wziąć pod uwagę opinie fanów, a słaby wybór strzelb w tym sezonie jest dobrym miejscem na rozpoczęcie.

GAMERANT WIDEO DNIA

POWIĄZANE: Mapa Fortnite zostanie całkowicie zrewitalizowana przed końcem „raju”


Aktualne strzelby w Fortnite

Fortnite ma obecnie cztery strzelby w rotacji dla graczy, z których każda ma swoje wady. Najbardziej znaną opcją dla fanów jest strzelba z dźwignią, która ma potężny cios, ale ma szybkostrzelność zaledwie 0,95 i czas przeładowania wynoszący 6,6 sekundy, co daje mnóstwo czasu każdemu przeciwnikowi na zdobycie potężnej przewagi.

Z kolei Ranger Shotgun zadaje wysokie obrażenia i strzela w szybkim tempie. Jednak ta broń wymaga precyzyjnej celności przeciwko każdemu wrogowi z bliskiej odległości. Ponieważ gracze mogą zebrać od nazwy, Strzelba Ranger najlepiej nadaje się do walki z wrogami na średnim dystansie, a nie do walki w zwarciu, jak większość strzelb.

Inną opcją jest Prime Shotgun, broń półautomatyczna, którą najlepiej używać z bliska. Szybkostrzelność i czas przeładowania są nieznacznie lepsze niż działanie dźwigni, ale obrażenia, które może zadać, są znacznie bardziej ograniczone. Gracze wybierający między strzelbami Prime i Lever Action muszą zdecydować między szybkością a obrażeniami.

Najnowszą i ostatnią opcją jest strzelba Evochrome. Wprowadzony wraz z Fortnitenowe zagrożenie Chrome, Evochrome ma niskie obrażenia i szybkostrzelność na poziomach niepospolitych i rzadkich, ale może być potężny na wyższych poziomach rzadkości. W przeciwieństwie do innych broni, które można ulepszyć tylko w ławkach ulepszeń, broń Evochrome można ulepszyć, gdy gracze zadają im określoną ilość obrażeń. Chociaż jest to zabawna nowa funkcja, gracze, którzy chcą mieć najlepszą strzelbę w grze, będą musieli zabić kilka wrogów lub polować na dzikie zwierzęta, dopóki strzelba Evochrome nie osiągnie legendarnej lub mitycznej rzadkości.

Epicka potrzeba przyjęcia preferowanych stylów gry

Pomimo najlepszych starań firmy Epic Games, Fortnite ulubioną bronią fanów zawsze będą wcześniejsze opcje. Nie bez powodu ta broń istnieje najdłużej. Dodatkowo, czas ich trwania w grze oznacza, że ​​gracze poświęcili najwięcej czasu na te bronie i opanowali ich użycie.

Próbując popchnąć franczyzę do przodu, Epic pozostawił najlepszą broń. W ostatnich sezonach i aktualizacjach wprowadzono mnóstwo nowych strzelb, ale każda z nich blednie w porównaniu z oryginałami. Pierwotna strzelba pompka została okrzyknięta ulubieńcem fanów ze względu na wysokie obrażenia i stosunkowo dobrą szybkostrzelność. Fortnite próbował odtworzyć ten efekt za pomocą strzelby z dźwignią, ale jej szybkostrzelność jest boleśnie niska i nie ma nadziei, że gracze będą musieli przeładować w środku bitwy.

Część tego, do czego fani wracają Fortnite to ciągłe aktualizacje broni, mapy i sklepu w grze. Wydaje się jednak, że Epic zignorował preferowany styl gry graczy na rzecz zmiany dla samej zmiany. W przypadku strzelb, które są albo wolne, albo słabe, wielu graczy musiało całkowicie zmienić swój styl gry. Poleganie na pistoletach maszynowych lub całkowite unikanie walki wręcz. Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku free-to-play, Fortnite musi mieć pewność, że nie traci swoich najwierniejszych fanów. Przywrócenie starszych strzelb byłoby krokiem we właściwym kierunku.

Fortnite jest już dostępny na urządzeniach mobilnych, PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One i Xbox Series X/S.

WIĘCEJ: Fortnite: Czego można się spodziewać po wydarzeniu FortnitemaresŹródło : https://gamerant.com/fortnite-chapter-3-season-4-paradise-needs-new-shotguns-evochrome/