Sezon Fortnite OG: tryb Forgotten osiąga historyczny szczyt

Odrodzenie Fortnite Ratowanie Świata

Od premiery sezonu OG oryginalny tryb Fortnite, Ratowanie Świata, przeżył spore odrodzenie. W rzeczywistości osiągnął najwyższą liczbę graczy z prawie 50 000 jednoczesnych graczy.

Oznacza to znaczny wzrost w porównaniu do poprzednich miesięcy, kiedy liczba graczy nie przekroczyła 30 tysięcy.

Upadek Ratowania Świata

Kiedy po raz pierwszy zadebiutował, Ratowanie Świata było jedynym trybem gry dostępnym w Fortnite. Jednak wraz z eksplozją popularności Battle Royale, szybko przyćmiło ono Ratowanie Świata, które stało się płatne i straciło popularność.

Pomimo dodatków, takich jak tryby kreatywny i rywalizacyjny, Ratowanie Świata nigdy nie udało się odzyskać popularności Battle Royale.

Mocny powrót w sezonie OG

Teraz, dzięki aktualizacji sezonowej OG, w Save the World liczba graczy gwałtownie wzrosła, osiągając najwyższy poziom w historii, przy jednoczesnej grze ponad 49 000 graczy.

To ponowne zainteresowanie można przypisać niespodziewanemu sukcesowi sezonu OG w Fortnite, który przyciągnął zarówno nowych, jak i starych graczy powracających do trybu dla jednego gracza.

Dodatkowo niektórzy gracze używali tego trybu również do szybkiego gromadzenia doświadczenia (XP) i zdobywania darmowych V-dolców, wykonując różne misje i zadania.

Przyszłość Ratowania Świata

Pomimo oczekiwań fanów co do bezpłatnej premiery Save the World, tryb pozostaje płatny i aby uzyskać do niego dostęp, wymagany jest zakup pakietu Save the World w sklepie Epic Games.

Niemniej jednak interesujące jest śledzenie ewolucji tego trybu i sprawdzenie, czy uda mu się utrzymać tę nową popularność w nadchodzących miesiącach.

Źródło: www.dexerto.com