Rozwój gry wideo Fortnite przechodzi na Unreal Engine 5


Prace nad niezwykle popularną grą wideo Fortnite zostały teraz oficjalnie przeniesione na silnik gry Unreal Engine 5 firmy Epic Games. Ogłoszenie zostało ogłoszone dzisiaj za pośrednictwem oficjalnego konta Unreal Engine na Twitterze, kilka dni po premierze Fortnite Rozdział 3.

„Wraz z nadejściem Rozdziału 3, rozwój Fortnite przeszedł na Unreal Engine 5” ćwierkać czyta. „Cieszymy się, że możemy podzielić się z wami tą podróżą i pracujemy nad tym, aby było to jak najlepsze doświadczenie dla całej społeczności Fortnite”.

Unreal Engine 5 to nowy silnik gry, który pozwala programistom tworzyć bardziej zaawansowaną rozgrywkę i efekty wizualne bez konieczności fizycznej modernizacji sprzętu. Silnik został wydany we wczesnym dostępie dla programistów na początku 2021 r., a jego pełne uruchomienie ma nastąpić w 2022 r.

Nie wiadomo, jakie poważne zmiany, jeśli w ogóle, może wprowadzić Unreal Engine 5 do Fortnite, ale można się założyć, że ta aktualizacja silnika mogłaby przynajmniej pomóc w szybszym wczytywaniu zasobów tytułu na dużej mapie Battle Royale i umożliwić bardziej epickie wydarzenia w grze. Co ciekawe, dzisiejsze ogłoszenie oznacza również, że Harmonix pracuje teraz również z Unreal Engine 5. W zeszłym miesiącu ogłoszono, że studio Dance Central tworzy teraz doświadczenia muzyczne dla Fortnite dla Epic Games.

Po więcej gier wideo i nowinek technicznych? Obserwuj nas na Twitterze, Facebook i Pinterest.

Podziel się tym postem:

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=B9DB28794D5847B78EA5C24AC0E0D86B&url=https%3A%2F%2Fwww.onmsft.com%2Fnews%2Ffortnite-video-games-development-switches-to-unreal-engine-5&c=4169672988313746564&mkt=fr-fr