Rodzice składają pozew, twierdząc, że ich dzieci są uzależnione od Fortnite


Pozew został złożony w Kanadzie przez rodziców, którzy twierdzą, że ich dzieci są uzależnione od gry wideo Fortnite.

Sędzia kanadyjskiego Sądu Najwyższego zezwolił rodzicom z Quebecu na pozew przeciwko producentowi Fortnite, firmie Epic Games.

Rodzice twierdzą, że ich dzieci są tak uzależnione, że nie dbają o regularną codzienną higienę, taką jak prysznic.

Niektóre dzieci są tak uzależnione od Fortnite, że przestały jeść i spać, według BBC News i zgłoszone przez Insider.

EPICKIE GRY Twórcy „FORTNITE” W OKRĄGIE FINANSOWANIA O WARTOŚCI PRAWIE 32 MILIARDY DOLARÓW

Gracze grają w grę wideo „fortnite” stworzoną przez Epic Games na laptopie firmy Razer podczas „Paris Games Week”. ((Fot. Chesnot/Getty Images) / Getty Images)

„Sąd stwierdza, że ​​istnieje poważna kwestia, którą należy spierać, poparta wystarczającymi i konkretnymi zarzutami co do istnienia ryzyka, a nawet niebezpieczeństw wynikających z korzystania z Fortnite” – orzekł sędzia Sylvain Lussier.

Adwokat z firmy, która wniosła pozew, w wywiadzie porównał twórcę gry, Epic Games, z producentem tytoniu i powiedział, że odpowiedzialność prawna jest „w zasadzie taka sama”.

Lussier powtórzył porównanie gier wideo i uzależnień od tytoniu. „Szkodliwy wpływ tytoniu nie został rozpoznany ani przyznany z dnia na dzień” – orzekł.

DUŻY WYKUP ACTIVISION PRZEZ MICROSOFT MOŻE ZOSTAĆ ZABLOKOWANY PRZEZ FEDERALNĄ KOMISJĘ HANDLU

Fortnite na smartfonie

Ta ilustracja przedstawia osobę logującą się do Fortnite firmy Epic Games na swoim smartfonie w Los Angeles. ((Zdjęcie: CHRIS DELMAS/AFP za pośrednictwem Getty Images) / Getty Images)

Sąd nie zgodził się jednak z twierdzeniem rodziców, że Epic Games celowo uczyniło Fortnite uzależniającym.

„Sąd stwierdza, że ​​nie ma dowodów na te zarzuty celowego stworzenia uzależniającej gry” – napisał sędzia. „Nie wyklucza to możliwości, że gra faktycznie uzależnia i zakłada się, że jej projektant i dystrybutor o tym wiedzą”.

Fortnite na pulpicie

Gracz gra w grę wideo „Fortnite: Battle Royale” opracowaną przez People Can Fly i Epic Games w Paryżu we Francji. ((Fot. Chesnot/Getty Images) / Getty Images)

Firma Epic Games zaprzeczyła ważności pozwu w oświadczeniu uzyskanym przez BBC.

CZY FORTNITE NADAL BĘDZIE LIDEREM?

„Rodzice mogą otrzymywać raporty dotyczące czasu zabawy, które śledzą czas, jaki ich dziecko gra w każdym tygodniu, i wymagają zgody rodziców przed dokonaniem zakupów” – powiedziała firma.

„Planujemy walczyć z tym w sądzie. Wierzymy, że dowody wykażą, że ta sprawa jest bezpodstawna”.Źródło : https://www.foxbusiness.com/technology/parents-file-lawsuit-saying-kids-addicted-fortnite