Rekord graczy w Fortnite – ponad 44,7 miliona graczy

Fortnite miał swój „największy dzień” dzięki Fortnite OG, w którym ponad 44,7 miliona graczy dołączyło do gry i grało łącznie przez ponad 102 miliony godzin. Fortnite ogłosił tę wiadomość na X/Twitterze, mówiąc: „Co za sposób na rozpoczęcie wszystkiego w wielkim stylu”. „Jesteśmy zdumieni reakcją na #FortniteOG” – powiedział X użytkownik konta Fortnite. „Wczorajszy dzień był najważniejszym dniem w historii Fortnite, kiedy do gry przystąpiło ponad 44,7 MILIONÓW graczy i rozegrano 102 MILIONÓW godzin.”

Największa liczba graczy online jednocześnie

Dodatkowo, według nieoficjalnego, ale wiarygodnego serwisu Fortnite.GG, wczoraj Fortnite również osiągnął największą liczbę graczy online jednocześnie, z 6 172 463 graczami w trybie Battle Royale w tym samym czasie.

Fortnite OG, powrót do przeszłości

Dla tych, którzy nie wiedzą, Fortnite Rozdział 4 OG Season wysyła graczy na pierwotną wyspę Fortnite i oferuje im „inną fazę przeszłości Battle Royale, zaczynając od Rozdziału 1 Sezonu 5”. Tak, to oznacza „wózki wyścigowe, pojazdy ATK, karabin szturmowy, strzelbę i nie tylko”. » Jednak nie martw się, bo bieganie i wspinaczka nie ustaną podczas powrotu na wyspę.

Mieszany sukces

Sukces Fortnite OG nastąpił jednak po ogłoszeniu, że Epic Games zwolni 830 pracowników, czyli 16% swojej siły roboczej. „Od jakiegoś czasu wydajemy znacznie więcej pieniędzy, niż zarabiamy, inwestując w kolejną ewolucję Epic i budując Fortnite w ekosystem dla twórców inspirowany Metaverse” – stwierdził Sweeny w wewnętrznej notatce. „Od dawna byłem optymistą, że uda nam się przejść przez tę transformację bez zwolnień, ale z perspektywy czasu widzę, że było to nierealne. »

W miarę jak Fortnite ponownie zaczyna się rozwijać, wzrost będzie napędzany głównie przez treści tworzone przez graczy, w ramach których duży udział ma podział przychodów, co jest mniej dochodowym biznesem niż wtedy, gdy Fortnite Battle Royale rozpoczynało i finansowało naszą ekspansję. Sukces ekosystemu twórców jest wielkim osiągnięciem, ale oznacza poważną zmianę strukturalną dla naszej gospodarki.

Źródło: www.bing.com