Rekord Fortnite z ponad 6 milionami graczy podłączonych w ten weekend

W ten weekend Fortnite pobił swój własny rekord liczby graczy jednocześnie, osiągając wczoraj (sobota, 4 listopada) imponującą liczbę 6 172 463 graczy.

Powrót do podstaw w Fortnite

Powrót oryginalnej mapy Fortnite, nazwanej przez dewelopera Epic Fortnite OG, przyciągnął wielu graczy, a sam tryb Battle Royale również ustanowił nowy rekord, osiągając wczoraj szczyt 3 109 888 jednoczesnych graczy.

Serwery wystawione na próbę

Ten ogromny sukces doprowadził do obciążenia serwerów, w związku z czym firma Epic ostrzegła graczy, że w godzinach szczytu mogą „ustawić się w krótkiej kolejce” przed zalogowaniem.

„Od rozpoczęcia sezonu Fortnite OG stale monitorujemy stan i pojemność serwerów, dlatego gracze mogą napotkać krótką kolejkę przed zalogowaniem. Dziękujemy za cierpliwość w tym ekscytującym czasie i nie możemy się doczekać, aż zagracie” – oznajmił Epic w aktualizacji opublikowanej w mediach społecznościowych.

Krótki, ale intensywny sezon

Fortnite OG wystartowało w piątek wraz z nowym wydarzeniem o nazwie „Czarna Dziura”, które oznacza całkowite ponowne uruchomienie mapy w zupełnie nowym wydaniu z Rozdziału 5 przed Świętami Bożego Narodzenia.

Karnet bojowy jest wypełniony skórkami postaci, które są połączeniem poprzednich ulubionych gier Fortnite, takich jak Peely (Banan Man) zmieszany z maskotką lodową Lil’ Whip, aby uzyskać nowy wygląd o nazwie Lil’ Split.

Ze względu na skróconą długość sezonu – który miał trwać jedynie do początku grudnia – najnowsza przepustka bojowa do gry liczy jedynie 50 poziomów.

Źródło: www.bing.com