Producent „Fortnite” może zostać pozwany przez kanadyjskich rodziców w związku z rzekomymi uzależniającymi właściwościami gry – ostateczny termin


Grupa kanadyjskich rodziców pozywa firmę Epic Games z siedzibą w USA w związku z jej ogromną liczbą Fornit franczyzy, twierdząc, że czyni dzieci uzależnionymi od gier, które przestają jeść, spać i brać prysznic.

BBC News donosi, że sędzia kanadyjskiego Sądu Najwyższego zezwolił teraz na pozew złożony przeciwko Epic Games firmy Fortnite przez rodziców z Quebecu. Twierdzą, że ich gracze są „poważnie zależni” od strzelanki FPS, która ma ponad 80 milionów graczy na całym świecie.

Na początku tego tygodnia kanadyjski sędzia orzekł, że pozew nie był „niepoważny ani oczywiście bezpodstawny”. Sąd stwierdza, że ​​istnieje poważna kwestia, którą należy spierać, poparta wystarczającymi i konkretnymi zarzutami co do istnienia ryzyka, a nawet niebezpieczeństw wynikających z korzystania z Fortnite”.

Kancelaria prawna, która wniosła pozew, stwierdziła, że ​​Epic Games przypomina producenta wyrobów tytoniowych i twierdzi, że odpowiedzialność prawna jest „w zasadzie taka sama”.

Chociaż pozew może posunąć się naprzód, kanadyjski sędzia powiedział, że nie wierzy twierdzeniom rodziców, że Epic Games celowo złożyło Fortnite wciągający.

Sąd nie zgodził się jednak z twierdzeniem rodziców, że Epic Games celowo uczyniło Fortnite uzależniającym.

Dodał jednak: „Nie wyklucza to możliwości, że gra faktycznie uzależnia i zakłada się, że jej projektant i dystrybutor o tym wiedzą”.

Firma Epic Games zaprzeczyła ważności pozwu w oświadczeniu uzyskanym przez BBC.

„Rodzice mogą otrzymywać raporty dotyczące czasu zabawy, które śledzą czas, jaki ich dziecko gra w każdym tygodniu, i wymagają zgody rodziców przed dokonaniem zakupów” – powiedziała firma.

„Planujemy walczyć z tym w sądzie. Wierzymy, że dowody wykażą, że ta sprawa jest bezpodstawna”.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=639547bb199849de9e2d57a24d257577&url=https%3A%2F%2Fdeadline.com%2F2022%2F12%2Ffortnite-manufacturer-sued-canadian-parents-over-games-alleged-addictive-properties-1235195679%2F&c=7272556255759351782&mkt=fr-fr