„Predator” używa Fortnite i Snapchata do porwania trojga dzieci, mówią amerykańscy gliniarze


Troje dzieci zostało porwanych i zabranych z Ohio do Illinois przez mężczyznę, z którym jedno z nich komunikowało się online, mówią posłowie.

Troje dzieci – w wieku 12, 14 i 15 lat – zostało znalezionych bez szwanku na stacji benzynowej w Beach Park, około 45 mil na północ od Chicago, według biura szeryfa hrabstwa Lake.

19-letni Michael Negron jest oskarżony o komunikowanie się z 12-letnią dziewczynką „przez kilka tygodni na Fortnite, Snapchacie i innych platformach społecznościowych”.

Pojechał do Middleton w stanie Ohio 18 stycznia i wielokrotnie kontaktował się z dziećmi w ciągu następnych kilku dni, gdy przebywał w hotelu, podało biuro szeryfa. Według szeryfa wyjechał z dziećmi w piątek 20 stycznia i zawiózł je do Illinois.

Rodzic 12-latki i jej 14-letniego rodzeństwa następnego dnia zgłosił zaginięcie trojga dzieci. Rodzic powiedział, że jeden z jego telefonów był śledzony w Beach Park, kilkaset mil od ich domu w Ohio, podało biuro szeryfa.

Urzędnicy powiedzieli, że znaleźli Forda Mustanga Negrona po tym, jak jedno z dzieci wysłało SMS-a do rodzica z opisem pojazdu, w którym się znajdowało.

Według szeryfa Negron został aresztowany, a trójka dzieci została zabrana do ośrodka rzecznictwa dzieci.

Negron został oskarżony o jedno porwanie i trzy zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo.

„To niefortunna rzeczywistość, ale wśród nas są drapieżniki, które polują na dzieci” – powiedział szeryf hrabstwa Lake, John Idleburg. „Wielu z tych drapieżników korzysta z aplikacji społecznościowych, aby początkowo spotkać się z dzieckiem i zbudować z nim zaufanie. Po zbudowaniu tego zaufania przekonują dziecko do spotkania. Niezwykle ważne jest, aby patrzeć na elektronikę swoich dzieci, aby zobaczyć, z jakich aplikacji korzystają, z kim się komunikują i co mówią”. – Serwis informacyjny Charlotte Observer/Tribune

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63d119c6a7a94759bb0badfafae2ec0c&url=https%3A%2F%2Fwww.thestar.com.my%2Ftech%2Ftech-news%2F2023%2F01%2F25%2Fpredator-uses-fortnite-snapchat-in-kidnapping-of-three-children-us-cops-say&c=11210745421613702111&mkt=fr-fr