Powrót mapy OG napędza Fortnite do corocznego szczytu na Twitchu

Nowa aktualizacja Fortnite: powrót mapy OG wywołuje ogromne emocje na Twitchu i ustanawia nowy rekord na rok 2023!

Fortnite przeżywa nową falę popularności dzięki nostalgii

Popularność Fortnite, która w ostatnich latach była podstawową grą wieloosobową, przeżywa w tym miesiącu ponowny wzrost popularności. Co wywołało tę nową falę szału na gry? Nostalgiczna aktualizacja.

Firma Epic Games postanowiła cofnąć się nieco w czasie i przywrócić mapę OG, aby gracze mogli od razu się w nią zagłębić. W rezultacie gracze Fortnite ponownie udostępniają swoje stare kultowe skórki, lądując w ukochanych lokalizacjach, takich jak Tilted Towers, pokazując, jak długo niektórzy z nich są fanami gry.

Wzrost liczby graczy i widzów na Twitchu

Wraz ze wzrostem liczby graczy rośnie także liczba osób transmitujących strumieniowo i oglądających Fortnite na Twitchu. Według SullyGnome, witryny śledzącej dane dotyczące oglądalności na Twitchu, Fortnite podwoił swoją szczytową oglądalność od września 2023 r. do października 2023 r. Największa liczba osób oglądających tę grę strumieniowo wyniosła w październiku nieco poniżej 590 000.

Obecnie maksymalna łączna oglądalność gry przypada na sierpień 2020 roku i wynosi ponad 2 000 000 osób. Jednak ten dramatyczny wzrost w ostatnim miesiącu stanowi silną wskazówkę, że gra znacznie się ożywia.

W końcu mapa OG została wydana dopiero w listopadzie, co oznacza, że ​​październikowy wzrost miał miejsce, zanim gracze mogli zdobyć tę klasyczną zawartość.

3 listopada, kiedy oryginalna mapa została udostępniona w nowej aktualizacji, szczytowa oglądalność wyniosła niecałe 800 000 użytkowników Twitcha. W przyszłości będziemy na bieżąco informować Cię o tych liczbach i możliwości pobicia przez Fortnite rekordu z 2020 roku.

Aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami, przewodnikami i aktualizacjami dotyczącymi Fortnite, koniecznie sprawdź wszystkie relacje Dexerto tutaj.

Źródło: www.dexerto.com