Fortnite – tryb rankingowy z nagrodami sezonowymi | Nowy rankingowy tryb gry w Fortnite z różnymi opcjami dla różnych grup.

Fortnite otrzymał nowy tryb rankingowy z nagrodami sezonowymi

Epic Games ogłosił, że w końcu pojawi się rankingowy tryb gry w Fortnite. Nowy tryb rankingowy będzie zawierał grę w tradycyjnym środowisku Battle Royale oraz tryb Zero Build z różnymi opcjami dla różnych rozmiarów grup. Nagrody będą oferowane graczom na koniec każdego rankingowego sezonu, w zależności od tego, jak daleko posunęli się gracze w rankingach.

System rang

Pełne ujawnienie udostępnione w sobotę potwierdziło, że rangi będą brązowe, srebrne, złote, platynowe, diamentowe, elitarne, mistrzowskie i nierealne. Od brązu do diamentu będą istniały trzy różne pod-rangi, podczas gdy elita, czempiona i Unreal mają tylko jedną rangę, przez którą gracze mogą przejść.

System punktacji

Dokładny system punktacji nie został szczegółowo opisany, ale nacisk kładziony jest na eliminację graczy i zajmowanie wysokich miejsc. Eliminacje zdobyte później w meczu liczą się bardziej niż te zdobyte wcześniej, a jeśli wyeliminujesz kogoś, kto ma wyższą rangę od ciebie, zarobisz więcej za to działanie.

Nagrody rankingowe

W Fortnite tryb rankingowy będzie działał inaczej niż w innych grach. W każdym meczu rankingowym gracze otrzymają „Pilne zadanie rankingowe”, które po ukończeniu nagradza ich sezonowymi kosmetykami. Ostatnią nagrodą kosmetyczną za zerowy sezon rankingowy jest emotka Jasny płomień, która pokazuje twoją rangę.

Wpływ na kwalifikacje w przyszłych zawodach FNCS

W przypadku graczy na wysokim poziomie ten tryb rankingowy wpłynie również na kwalifikacje w przyszłych zawodach FNCS, ponieważ zdobyta pozycja będzie miała znaczenie, ale dla wszystkich innych będzie to po prostu sposób na wypróbowanie bardziej konkurencyjnej wersji Fortnite sam lub z innymi.

Źródło: comicbook.com