Pokaż swój ping w Fortnite, aby uzyskać optymalną wydajność

Jak wyświetlić swój ping w Fortnite i poprawić swoje wrażenia z gry? W grach typu Battle Royale, takich jak Fortnite, Apex Legends i PUBG, liczy się każda milisekunda. Nawet krótkie opóźnienie może spowodować, że przegrasz walkę z wrogiem. Sytuacja staje się jeszcze bardziej frustrująca, gdy przyczyną Twojej porażki jest Twój ping. Dlatego ważne jest, aby mieć stabilne połączenie internetowe i wiedzieć, jak pokazać swój ping w Fortnite. W ten sposób możesz stale sprawdzać swój ping podczas wykonywania zadań w Fortnite i sprawdzać, czy występują opóźnienia.

Jak obniżyć ping w Fortnite

Istnieje kilka sposobów na obniżenie pingu w Fortnite, ale decydujące znaczenie ma szybkość połączenia internetowego. Jeśli korzystasz z połączenia bezprzewodowego, rozważ przejście na połączenie przewodowe, aby uzyskać mniejsze opóźnienia w grach takich jak Fortnite.

Gdy połączysz się z Internetem za pomocą kabla Ethernet, Twoje połączenie będzie znacznie szybsze i stabilniejsze, co przełoży się na niższe pingi. Dodatkowo dzięki ustawieniu pingu wyświetlacza w Fortnite możesz śledzić wszystkie wahania.

Inną przyczyną wysokiego pingu mogą być aplikacje działające w tle. Aplikacje takie jak Steam, Origin i Xbox Game Pass mogą aktualizować lub pobierać w tle, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Spróbuj więc sprawdzić aplikacje działające w tle i zamknąć je.

Być może jeden z telefonów podłączonych do Twojej sieci internetowej aktualizuje aplikację. Jeśli Twój ping w Fortnite jest wysoki, możesz spróbować wyłączyć funkcję Wi-Fi w modemie po podłączeniu komputera kablem. Następnie możesz sprawdzić swój ping w Fortnite, po dokonaniu ustawień wyświetlania pingu.

Jeśli Twój problem nadal nie został rozwiązany, przetestuj prędkość Internetu za pomocą Speed ​​Test. Jeśli wartość pobranego pliku jest niska, występowanie opóźnień jest całkowicie normalne.

Jak wyświetlić swój ping w Fortnite

Najpierw otwórz menu, naciskając „ESC” lub „Opcje”.

Następnie kliknij Ustawienia i przejdź do sekcji Interfejs gry.

Na koniec w opcjach Hud włącz statystyki debugowania sieci. Ta opcja wyświetli Twój ping w Fortnite.

Fortnite jest dostępny na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, PC i Nintendo Switch.

Źródło: thenerdstash.com