Pojawienie się Lando Calrissiana w Fortnite: rozczarowanie fanów?

Fortnite przygotowuje największą jak dotąd aktualizację Gwiezdnych Wojen, wraz z pojawieniem się Lando Calrissiana 3 maja. To ogłoszenie spotkało się z mieszanymi reakcjami fanów, pomimo ikonicznego charakteru tej postaci.

Pełna wydarzeń historia Lando Calrissiana w uniwersum Gwiezdnych Wojen

Lando Calrissian, grany przez Billy’ego Dee Williamsa w „Imperium kontratakuje”, po raz pierwszy zostaje przedstawiony jako przyjaciel Hana Solo. Chociaż początkowo zdradza Hana i Leię w zamian za bezpieczeństwo Miasta w Chmurach, zbawia się, pomagając Rebelii i staje się cennym sojusznikiem. Jego charyzma i talent jako gracza i pilota czynią go postacią niejednoznaczną, ale ujmującą.

Po występie w „Powrocie Jedi” Donald Glover ponownie wcielił się w rolę Lando w „Solo: A Star Wars Story”, poszerzając swoją popularność o nowe pokolenie fanów.

Gracze Fortnite nie są entuzjastycznie nastawieni do pojawienia się tej postaci

Pomimo uroku Lando część graczy Fortnite wydaje się sceptyczna wobec jego dodatku do gry. Odpowiedzi na tweet ujawniający jego pojawienie się w kolejnej aktualizacji nie są pozytywne.

Niektórzy gracze uważają, że dodanie Lando nie wniesie zbyt wiele pod względem różnorodności, biorąc pod uwagę i tak dużą liczbę postaci z Gwiezdnych Wojen w grze. Ponadto Lando nie należy do najpopularniejszych postaci w grze, co częściowo wyjaśnia ten brak entuzjazm niektórych zawodników.

Obiecująca aktualizacja dla fanów Fortnite

Pomimo zastrzeżeń części graczy, przybyciu Lando Calrissiana towarzyszą ciekawe nowości. Przeanalizowane dane wskazują na powrót mieczy świetlnych i potencjalne wprowadzenie Wookiee Bowcastera jako mitycznej broni.

Dlatego też obchody 4 maja poświęcone Gwiezdnym Wojnom zapowiadają się ważnym wydarzeniem dla graczy Fortnite, nawet dla tych, którzy nie są szczególnie podekscytowani przybyciem Lando.

Źródło: fandomwire.com