Podsumowanie Nintendo: możesz kwalifikować się do zwrotu pieniędzy za Fortnite z ugody w wysokości 520 mln USD


Witam wszystkich w podsumowaniu Nintendo w tym tygodniu. Pomimo tego, że był to świąteczny weekend, w świecie Switcha wydarzyło się kilka interesujących wydarzeń. Po pierwsze, ogłoszono, że twórca Fortnite, firma Epic Games, zapłaci około pół miliarda dolarów, aby rozstrzygnąć skargi prawne wniesione przez FTC dotyczące prywatności dzieci i przypadkowych zakupów. Omówię to szczegółowo i wyjaśnię, kto kwalifikuje się do zwrotu kosztów.

Z innych wiadomości, długo wyczekiwany Sports Story pojawił się w eShopie wraz z kilkoma innymi niezależnymi tytułami. Na koniec otrzymaliśmy ekscytujące wieści dotyczące The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, które podsyciły nas w oczekiwaniu na premierę gry. Zakończę omówieniem najlepszych gier Switch, które ukazały się w tym roku, a które mogłeś przegapić. Kontynuujmy.

Producent Fortnite, Epic Games, zapłaci 520 milionów dolarów za rozstrzygnięcie skargi FTC

(Źródło zdjęcia: iMore)

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Epic Games, twórca Fortnite, zgodził się zapłacić 520 milionów dolarów na rozstrzygnięcie skarg wniesionych przez Federalną Komisję Handlu (FTC). (Dzięki VGC). To nie jest jedna, a właściwie dwie osady. Jeden dotyczy faktu, że Epic naruszył ustawę o ochronie prywatności dzieci w Internecie (COPPA), zbierając dane osobowe w Fortnite od nieletnich poniżej 13 roku życia bez zgody rodziców lub opiekunów.

Źródło : https://www.imore.com/gaming/nintendo-switch/nintendo-recap-you-might-be-eligible-for-a-fortnite-refund-following-the-dollar245-million-settlement-with-the-ftc