Pierwsze kroki z Fortnite: te wskazówki pomogą Ci przetrwać pierwsze kroki | Technika


Fortnite nadal zwraca na siebie uwagę, nieustannie odkrywając siebie na nowo. Ale od czego zaczynasz i jak stajesz się w tym dobry Fortnite?

Z ciągle zmieniającym się środowiskiem, współpraca ze znanymi markami, takimi jak Marvel, DC Comics i Star Wars, po prawdziwe koncerty Ariany Grande i Travisa Scotta w wirtualnym świecie gry. Wraz z rozwojem gry coraz więcej wielkich nazwisk współpracuje z jej twórcami.

Lądować

Zasady w Fortnite są proste: setki graczy rywalizuje ze sobą na mapie, która staje się coraz mniejsza, w miarę zbliżania się burzy. Okrąg, w który możesz grać w kurczy się, więc nie możesz się ukrywać w nieskończoność, a akcja toczy się na coraz mniejszej przestrzeni.

Najważniejszą rzeczą jest poznanie otoczenia i bycie świadomym burzy. Rozpoznawanie różnych obszarów na świecie może być czasochłonnym zadaniem, a mapa co jakiś czas się zmienia. Ale warto, aby móc dostrzec bezpieczne miejsca lub budynki pełne broni.

Gra rozpoczyna się od zejścia z nieba na świat. Ty decydujesz, kiedy skaczesz, a miejsce lądowania jest bardzo ważne. Jako nowy gracz lepiej omijać znajome lokacje, rozpoznawalne na mapie dzięki temu, że mają nazwę. Wielu graczy tam idzie i na początku zastrzelą cię za jednym zamachem. Udane lądowanie na spokojnym odcinku i stawianie pierwszych kroków to już spore osiągnięcie.

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, są broń i materiały budowlane. Szukaj wszędzie, niszcz rzeczy i chwytaj, co możesz. Bez dobrego sprzętu nigdy nie wygrasz, bez względu na to, jak dobrze celujesz.

Tekst jest kontynuowany pod porównywarką cen…

Spokojnie

Bądź ostrożny, szczególnie przy pierwszych słoikach. Wygrywa ostatni ocalały, a nie największy napastnik. Możesz wyeliminować 98 graczy i nadal przegrywać. Nie musisz więc koniecznie wyszukiwać walk, ale jeśli natkniesz się na innego gracza, strzelanina jest nieunikniona. W końcu musisz strzelać do innych, bo wtedy możesz też złapać ich łupy.

Jeśli chcesz uniknąć lub zaskoczyć innych, dźwięk jest ważniejszy niż myślisz. Gracze usłyszą, że idziesz za swoimi śladami, więc idź przez życie i rób jak najmniej hałasu. W ten sposób możesz zakradać się i eliminować niczego niepodejrzewających przeciwników. Wolisz grać z założonym zestawem słuchawkowym, aby móc rozpoznać kroki wroga.

Budować

To, co odróżnia Fortnite od innych gier z tego gatunku, to umiejętność budowania. Z zebranych materiałów, takich jak drewno i kamień, budujesz ściany, schody i kinkiety, aby zapewnić sobie osłonę. Najlepsi gracze robią to z prędkością błyskawicy i mogą błyskawicznie wytrząsnąć wysokie wieże z rękawów.

Nie musisz być tak dobry od razu, ale warto przećwiczyć kilka prostych sztuczek. Na przykład szybko zbuduj sobie mały domek, w którym możesz w spokoju pić mikstury lecznicze.

Lub poćwicz na prostej wieży, na której możesz celować w innych karabinem snajperskim. Wystarczy postawić kilka ścian, a wewnątrz nich schody, które po skoku stawia się pod własnymi stopami. Możesz to przećwiczyć w trybie Battle Lab, w którym możesz pracować na własnej wyspie.

Podczas ćwiczeń możesz również spróbować wykonać drzwi i okna. Podczas budowania naciśnij „Edytuj”, aby wyświetlić plan ściany w postaci dziewięciu kwadratów. Z dwóch kwadratów pod sobą tworzysz drzwi, a jeden kwadrat tworzy okno w twojej ścianie. Przydaje się to przy szybkich kompilacjach, ponieważ wszystkie osłony w Fortnite można zniszczyć. Więc nigdy nie jesteś całkowicie bezpieczny i zawsze potrzebujesz drogi ucieczki.

Pierwsze kroki z Fortnite: te wskazówki pomogą Ci przetrwać pierwsze kroki | Technika
Link do źródła Pierwsze kroki z Fortnite: te wskazówki pomogą ci przetrwać pierwsze kroki | TechnikaSource : https://netherlandsnewslive.com/getting-started-with-fortnite-these-tips-will-help-you-survive-your-first-steps-tech/263526/